Nvidia odnotowuje znakomity pierwszy kwartał, gdy górnicy nagród blokowych osiągają lepsze wyniki niż prognozy

Nvidia, producent procesorów graficznych (GPU), ogłosił znakomitą wydajność w pierwszym kwartale, częściowo zwiększoną przez ogromny popyt na procesory do wydobywania nagród blokowych. Nvidia ogłosiła, że ​​ma zamiar pobić prognozę 5,3 miliarda dolarów podaną na początku roku.

Nvidia przewyższyła oczekiwania na wszystkich platformach rynkowych, w tym w grach, centrach danych, profesjonalnych wizualizacjach i motoryzacji, podała firma w komunikacie prasowym. Colette Kress, dyrektor finansowy firmy Nvidia, zauważyła: „Chociaż nasz pierwszy kwartał podatkowy 2022 nie jest jeszcze zakończony, całkowite przychody za I kwartał przekraczają prognozy 5,30 mld USD przedstawione w naszej rozmowie o wynikach fiskalnych na koniec roku. Doświadczamy szerokiej siły, a wszystkie nasze platformy rynkowe poprawiają nasze początkowe prognozy ”. „Ogólny popyt pozostaje bardzo silny i nadal przekracza podaż, podczas gdy zapasy w naszych kanałach sprzedaży pozostają dość niewielkie” – dodała. „Spodziewamy się, że przez większą część tego roku popyt będzie nadal przekraczał podaż.

Uważamy, że będziemy mieć wystarczającą podaż, aby wesprzeć sekwencyjny wzrost po pierwszym kwartale ”. Jednym z rynków, które znacznie przewyższyły prognozy, są firmy zajmujące się wydobywaniem nagród blokowych. Procesory graficzne, znane jako „procesory wydobywające kryptowaluty (CMP)”, trafiły na rynek w tym roku, aby zmniejszyć zależność od procesorów graficznych do gier przez górników z nagrodami blokowymi. Ta zależność zagroziła społeczności graczy Nvidii, która jest jej podstawową działalnością, ponieważ górnicy pochłaniają większość procesorów graficznych.

Ogromny popyt górników skłonił kalifornijską firmę do trzykrotnego zwiększenia prognoz na kwartał. „Firma podniosła również szacunki dotyczące przychodów w pierwszym kwartale z nowego produktu CMP do wydobywania kryptowalut na skalę przemysłową do 150 mln USD, w porównaniu z wcześniej oczekiwanymi 50 mln USD”. Popyt na te procesory doprowadził niektórych górników do skrajności, w tym do nielegalnych sposobów ich pozyskiwania. Jak niedawno poinformował CoinGeek, władze Hongkongu przejęły ostatnio 300 CMP w ramach rzekomej operacji przeciw przemytowi.

Chociaż firma Nvidia zgłosiła wzrost popytu na procesory GPU do wydobywania nagród blokowych, dla Canaan Creative była to inna rzeczywistość. Producent ASIC ogłosił swój raport zysków 12 kwietnia, ujawniając stratę 11 milionów dolarów w czwartym kwartale ubiegłego roku. Przez cały rok chińska firma straciła 33 miliony dolarów. Canaan, który jest jednym z dwóch chińskich producentów ASIC handlujących na rynkach amerykańskich obok Ebang, jest przekonany, że pływy się zmienią.

Dyrektor generalny Nangeng Zhang zwrócił uwagę, że popyt na jego platformy ASIC wzrósł, ponieważ większość kryptowalut odnotowuje wyjątkowo zwyżkowy rynek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nvidia records stellar Q1 as block reward miners outperform forecasts – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO