SEC przekaże 175 000 $ ofiarom oszustwa ParagonCoin ICO

Inwestorzy w ParagonCoin, jedno z wielu oszustw, które pojawiły się w manii ICO w 2017 roku, są gotowi odzyskać niewielką część pieniędzy, które stracili, gdy upadł. Amerykański regulator papierów wartościowych potwierdził, że przekaże ofiarom 175000 USD, mimo że projekt zebrał ponad 12 milionów USD w ramach fałszywej oferty monet. ParagonCoin została założona w 2017 roku przez Jessicę VerSteeg i jej męża Egora Lavrov. Twierdził, że oferuje swój token PRG do płatności za energię w branży konopi indyjskich, swój łańcuch blokowy ParagonChain do zasilania łańcucha dostaw konopi indyjskich oraz Paragon Space, pierwszą przestrzeń coworkingową w Los Angeles.

Projekt później wystawił tę przestrzeń na sprzedaż za 4,2 miliona dolarów po kłopotach prawnych. Ponieważ był to sezon manii ICO, kiedy każdy projekt mógł zebrać miliony, VerSteeg i Lavrov przyciągnęły setki inwestorów, którzy wpłacili 12 066 000 dolarów w BTC i Ether. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poszła za projektem pod zarzutem sprzedaży niezarejestrowanego papieru wartościowego. Paragon rozstrzygnął z regulatorem pierwszą karę cywilną nałożoną przez SEC wyłącznie za papiery wartościowe ICO oferujące naruszenie rejestracji. Podczas gdy Paragon miał zrekompensować 14,9 miliona dolarów, które był winien swoim inwestorom, założyciele ogłosili bankructwo i uciekli z USA.

Teraz regulator ujawnił, że przekaże część tych pieniędzy ofiarom. W oświadczeniu SEC ujawniła, że ​​ustanawia uczciwy fundusz w celu dystrybucji funduszy. „Pracownicy Komisji ustalili, że możliwe jest rozdysponowanie dotychczas zapłaconych środków z tytułu kar pieniężnych z tytułu prawa cywilnego, aby zrekompensować inwestorom szkody spowodowane postępowaniem Pozwanego opisanym w Nakazie. W związku z tym pracownicy Komisji podjęli odpowiednie kroki, aby wycofać ze Skarbu Państwa kwotę 175 000 USD zapłaconą przez Pozwanego ”. Fair Fund będzie używany do dystrybucji wszelkich przyszłych funduszy, które założyciele Paragon wpłacą do SEC.

ParagonCoin to jeden z wielu fałszywych projektów, które pojawiły się podczas sezonu ICO w 2017 roku, a które teraz upadły. Jednak wielu inwestorów w cyfrową walutę nie nauczyło się jeszcze na swoich błędach. Obecna mania Ethereum DeFi jest dowodem na to, że wielu wciąż poluje na sposoby szybkiego wzbogacenia się. Do tej pory dziesiątki projektów straciły setki milionów dolarów, w tym Pickle Finance, Warp Finance, Nexus Mutual, Compunder Finance, Value DeFi i inne.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC to distribute $175,000 to ParagonCoin ICO scam victims – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO