ICO powraca do USA, programy pilotażowe CBDC i Bitcoin SV DevCon 2021

Co za ciekawy tydzień! Na bezpośrednim liście Coinbase, Square-led Crypto Open Patent Alliance (COPA) złożył pozew w Sądzie Najwyższym przeciwko wynalazcy Bitcoin, Dr. Craigowi Wrightowi, oraz NFT o treści „Zostaw Britney w spokoju!” wirusowe wideo sprzedające się za 44 000 USD wypełniło newsroom, ale nie będziemy o tym wszystkim rozmawiać w tym tygodniu CoinGeek Pulse. Skieruj swoją uwagę z powrotem na niesławne ICO.

Amerykańska komisarz ds. Papierów wartościowych i giełd, Hester Peirce, zaktualizowała swoją propozycję, aby umożliwić startupom zajmującym się cyfrową walutą sprzedaż tokenów jako początkowe oferty monet (ICO) bez naruszania praworządności. Peirce opublikował we wtorek zaktualizowaną propozycję Token Safe Harbor na rok 2019 na Github. Propozycja z 2019 r. Zapewnia trzyletni okres karencji dla projektów opartych na blockchain w celu zebrania funduszy i rozwoju sieci przed wydaniem lub sprzedażą jakichkolwiek tokenów.

Zgodnie z propozycją 2.0 firmy mogłyby sprzedawać tokeny przed zbudowaniem projektu i byłyby zwolnione z federalnych wymogów SEC, w przeciwieństwie do emitentów papierów wartościowych. W zaktualizowanej wersji wprowadzono trzy istotne zmiany. Po pierwsze, propozycja „bezpiecznej przystani” wymaga teraz półrocznych aktualizacji planu ujawniania informacji o rozwoju oraz eksploratora bloków w celu zwiększenia ochrony nabywców tokenów. Po drugie, propozycja „bezpiecznej przystani” zawiera teraz wymóg raportu wyjścia na koniec trzyletniego okresu karencji.

Raport o wyjściu może zawierać zapowiedź, że tokeny zostaną zarejestrowane zgodnie z ustawą o giełdzie papierów wartościowych z 1934 r. Wreszcie, wymóg raportu o wyjściu zawiera wskazówki dotyczące tego, do czego powinna się odnosić analiza prawnika zewnętrznego, wyjaśniając, dlaczego sieć jest zdecentralizowana. W zeszłym miesiącu Hester pojawiła się w Blockchain Policy Matters z prezesem założycielem Bitcoin Association Jimmy’m Nguyenem, gdzie podzieliła się swoimi doświadczeniami z kosmosu – rynek szybko się zmienia, a SEC długo czekała na zatwierdzenie produktów. W przypadku Peirce zaktualizowana wersja odzwierciedla konstruktywne opinie przekazane przez społeczność zajmującą się cyfrową walutą, prawników zajmujących się papierami wartościowymi i członków społeczeństwa.

Dodaje, że teraz „nowy przewodniczący wchodzi do SEC z nową agendą”, jest to doskonały czas, aby organ nadzoru nad papierami wartościowymi zastanowił się, w jaki sposób można zmodyfikować jego zasady, aby dostosować się do tej nowej technologii w odpowiedzialny sposób. W zeszłym tygodniu CoinGeek Pulse mówił o Japonii i niedawno uruchomionym pilotażowym programie banku centralnego (CBDC). W tym tygodniu przedstawiamy listę krajów pilotujących własne testy CBDC.

W Szwecji bank centralny ogłosił wyniki pierwszej fazy pilotażowego programu waluty cyfrowej, w ramach którego w całym kraju może zostać wdrożony CBDC. Sveriges Riksbank zidentyfikował skalowalność jako główną przeszkodę i potencjalne wąskie gardło na drodze do przyjęcia. Na Karaibach, irlandzka mennica eCurrency Mint współpracuje z Bank of Jamaica, aby przetestować pilota CBDC. Oczekuje się, że pojawi się na początku 2022 r. W Azji gubernator State Bank of Pakistan Reza Baqir deklaruje, że kraj rozważa możliwość przetestowania własnego CBDC.

Poszukuje się integracji finansowej i przeciwdziałania praniu pieniędzy i przeciwdziałaniu terroryzmowi jako możliwym korzyściom. W międzyczasie People Bank of China (PBoC) przeprowadzi w przyszłym tygodniu testy pilotażowe w Hainan, po podobnych testach w innych prowincjach. Uczestnicy tej wersji próbnej otrzymają 15% zniżki za każde 100 juanów wydanych na wyspie.

W innych ekscytujących wiadomościach Bitcoin Association ogłosiło Bitcoin SV DevCon 2021 – dwudniową wirtualną konferencję poświęconą tworzeniu aplikacji i usług dla sieci Bitcoin SV, która odbędzie się w dniach 15-16 maja we współpracy z WeAreDevelopers i nChain. Udział w tym weekendowym wirtualnym wydarzeniu jest bezpłatny i wezmą w nim udział liderzy z całego ekosystemu Bitcoin SV. Wydarzenie ma na celu edukację i podnoszenie kwalifikacji programistów zainteresowanych pracą z łańcuchem bloków Bitcoin SV i siecią danych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 40: ICO making US comeback, CBDC pilot programs, and Bitcoin SV DevCon 2021 – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO