Zespół Ebang jest pod ostrzałem, gdy rośnie liczba zarzutów korupcji

Ebang International Holding, Inc. (NASDAQ: EBON) rzekomo oszukał inwestorów, aby przelali ponad 100 milionów dolarów na swoją pierwszą ofertę publiczną (IPO), niewłaściwie wykorzystując wpływy z oferty i zawyżając raport ze sprzedaży, zgodnie z pozwem złożonym przez inwestora w celu uzyskania statusu pozwu zbiorowego Tommie Zaker w południowej dzielnicy Nowego Jorku. To najnowszy z serii ciosów wymierzonych w producenta maszyn górniczych ASIC wynikających z zjadliwego nowego raportu Hindenburg Research, w którym podkreślono domniemane nieprawidłowości i wykroczenia mające miejsce w firmie.

Hindenburg Research określa Ebanga jako „Jeszcze inną kryptowalutę„ China Hustle ”, która ucieka z gotówką amerykańskiego inwestora”. Zamiast wykorzystywać ogromne wpływy ze zbierania funduszy, jak reklamowano, rzekomo przeniosła większość gotówki z firmy poprzez serię niejasnych transakcji z osobami z wewnątrz i wątpliwymi kontrahentami, takimi jak zakup obligacji powiązany z jego amerykańskim gwarantem emisji. W skardze Zaker twierdzi również, że Ebang świadomie sprzedał klientom wadliwe jednostki podczas procesu IPO zeszłego lata. Cytuje giełdę kryptowalut Ebonex firmy Ebang jako nic innego jak „zwykły zakup gotowej do użycia giełdy kryptowalut” od BlueHelix.

Ebang odpowiedział, nazywając te zarzuty niedokładnymi i spekulacyjnymi. W swoim komunikacie firma oświadczyła również, że zbada roszczenia Hindenburga i podejmie „odpowiednie” kroki w celu ochrony swoich inwestorów. Opierając się na „istotnie fałszywych i / lub wprowadzających w błąd oświadczeniach” oraz nieujawnieniu „istotnych niekorzystnych faktów dotyczących firmy”, akcjonariusze ponieśli znaczne straty i szkody, utrzymuje Zaker. Stara się, aby pozew zbiorowy obejmował IPO w czerwcu 2020 r. I późniejsze działania związane z pozyskiwaniem funduszy jeszcze w tym miesiącu. Ten incydent nie jest pierwszym przypadkiem, w którym Ebang jest uwikłany w kontrowersje. Hindenburg Research wspomina o dwóch niefortunnych próbach wejścia Ebanga na giełdę w Hongkongu. W tamtym czasie media informowały, że Ebang zawiesił swoje plany po zbadaniu swojego udziału w rzekomym programie inflacji sprzedaży z Yindou – chińską firmą pożyczkową typu peer-to-peer, która nie wywiązała się ze zobowiązań wobec 20 000 inwestorów detalicznych.

Chociaż Ebang twierdzi, że jest wiodącym producentem sprzętu ASIC, raport twierdzi, że Ebang nie wypuścił nowego modelu górnika od prawie dwóch lat, podczas gdy sprzedaż gwałtownie spadła. Ponadto zarzuca Ebonex pokazywanie fikcyjnych wolumenów handlowych. To, czy Ebang jest „przestrogą dla niedoświadczonych inwestorów detalicznych zachwyconych czymkolwiek związanym z kryptowalutami” pozostaje do udowodnienia. Firmy publiczne muszą przedstawiać dokładny obraz swojej działalności, to naprawdę bardzo proste. Nie mogą zaciemniać ważnych szczegółów. Cena akcji Ebanga znajduje się na spirali spadkowej od połowy marca, a niniejszy raport tylko zahamuje wysiłki, aby się odbić.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Ebang team under fire as corruption allegations grow – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO