Sąd odmawia: Ripple nie ma obowiązku ujawniania dokumentacji finansowej

Według raportów, sędzia w Stanach Zjednoczonych odrzucił próbę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby zmusić kierownictwo wyższego szczebla w Ripple do ujawnienia osobistych danych finansowych z kilku lat. W ostatnim zwrocie w długotrwałej batalii prawnej między regulatorem a Ripple, sędzia Sarah Netburn wydała wniosek o oddalenie wniosku SEC, co wymagałoby od Ripple’a Brada Garlinghouse’a i Chrisa Larsena ujawnienia przed sądem ich osobistych danych finansowych.

Kierownictwo zwróciło się do sądu o oddalenie wniosku, który określił jako „całkowicie niewłaściwe przekroczenie zakresu” ze strony organu nadzoru papierów wartościowych. Rozwój ten jest drugim dużym zwycięstwem Ripple’a w ostatnich tygodniach w sprawie wniesionej przez SEC, po udanym wystąpieniu do sądu o zapoznanie się z komunikacją wewnętrzną organu regulacyjnego na temat tego, jak klasyfikuje walutę cyfrową jako rodzaj zabezpieczenia. Zdaniem sędziego oddalającego wniosek SEC, żądanie udostępnienia dokumentacji finansowej innej niż ta odnosząca się konkretnie do XRP było nieistotne i nieproporcjonalne do „potrzeb sprawy”. „SEC wycofuje swoje wnioski o przedstawienie dokumentów finansowych poszczególnych oskarżonych i wycofuje wezwania stron trzecich o to samo”.

Jednak sędzia zasugerował, że może być miejsce na zrewidowanie tego stanowiska, jeśli wyjdzie na jaw, że kierownictwo kłamało na temat zapisów transakcji XRP, a wynik, który powinien pojawić się później w odkryciu, jeśli w ogóle. Wydarzenia te są ostatnim punktem zwrotnym w sprawie, która toczy się od grudnia, kiedy SEC podniosła sprawę przeciwko XRP jako zabezpieczenie, a Ripple i jego kierownictwo oskarżono o sprzedaż papieru wartościowego inwestorom detalicznym bez odpowiednich zezwoleń, co stanowi naruszenie federalnego prawa o papierach wartościowych .

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Court say no: Ripple execs not required to disclose financial records – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO