Spotkanie BSV Wales „Bitcoin and Data”: Jak blockchain poprawia życie ludzi w skali kraju

W dniu 30 marca BSV Wales zorganizowało pierwsze w tym roku spotkanie „Bitcoin and Data”, w którym uczestniczyło trzech prelegentów – dr. Hossein Jahanshahloo z Cardiff University Business School, dr Imtiaz Khan z Cardiff Metropolitan University i George Samuels, założyciel Faiā.

Każdy mówca pracuje nad projektem opartym na blockchain, a jednym z elementów, które sprawiły, że spotkanie Bitcoin i Data było interesujące, było to, że żaden z mówców nie budował na tym samym łańcuchu bloków. Baza danych Bitcoin Uniwersytetu Cardiff (CUBiD) dr Jahanshahloo znajduje się na blockchainie BTC, rozwiązanie blockchain dr Imtiaz Khana wykorzystuje inteligentne kontrakty Ethereum, a George Samuels i rząd Tuvalu używają łańcucha blokowego Bitcoin SV (BSV) do rozwiązania niektórych problemów narodu .

Spotkanie rozpoczęło się od Jacka Daviesa, organizatora BSV Wales, który przedstawił program dnia i przedstawił każdemu z prelegentów harmonogram. Następnie dr Jahanshahloo wszedł na wirtualną scenę, aby porozmawiać o CUBiD i jego przypadkach użycia. CUBiD to narzędzie oparte na BTC, które pobiera dane w niezmiennym łańcuchu bloków i sortuje je w sposób, który osoby pracujące w różnych branżach, takich jak księgowość, badania, środowiska akademickie, prawo i finanse, uznają za przydatne.

Dr Khan przedstawił prezentację zatytułowaną „Zwiększanie wydajności operacyjnej usług publicznych dzięki technologii Blockchain”, w której zbadał, w jaki sposób blockchain może rozwiązać niektóre z wyzwań zaufania, które istnieją, jeśli chodzi o wykrywanie oszustw, rejestr gruntów, obowiązki korporacyjne, interoperacyjność danych, i wiele innych operacji użyteczności publicznej. George Samuels wygłosił ostatnią prezentację tego dnia: „Blockchain in Tuvalu: Digital Immortality & Big Cultural Data (BCD)”.

Samuels przedstawił publiczności projekt, nad którym jego firma Faiā pracuje z rządem Tuvalu we współpracy z nChain i Elas Digital. Samuels opisał przeszkody, jakie napotyka Tuvalu, zwłaszcza w odniesieniu do jego położenia geograficznego i podnoszenia się poziomu mórz. Następnie opowiedział publiczności, dlaczego rząd Tuvalu był zainteresowany wykorzystaniem technologii blockchain i Bitcoin SV do rozwiązywania ich problemów, w tym problemów wynikających ze zmian klimatycznych.

Samuels mówi o tym, dlaczego Tuvalu skłaniał się ku BSV w przeciwieństwie do innych blockchainów, czego nie może się doczekać Tuvalu i jakie wyzwania wydają się być, gdy Samuels i jego zespół pracują nad pierwszym dużym projektem rządowym dotyczącym BSV. Każdy, kto chce zostać członkiem grupy spotkań BSV Wales, może również śledzić BSV Wales na LinkedIn i Twitterze, aby być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami i dowiedzieć się, kiedy BSV Wales będzie organizować przyszłe wydarzenia – w tej chwili wygląda na to, że BSV Wales ma jeszcze trzy wydarzenia zaplanowane na 2021 rok!

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV Wales ‘Bitcoin and Data’ meetup: How blockchain improves lives of people on national scale – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO