Kwestionowana wycena Coinbase w wysokości miliarda dolarów z tożsamością Satoshi Nakamoto przed sądami?

Twórca Bitcoin, dr Craig S. Wright, z zadowoleniem przyjmuje najnowszy atak prawny na jego protokół Bitcoin SV (BSV), mówiąc, że akcja będzie bumerang na jego oskarżycieli. W tym tygodniu organizacja Crypto Open Patent Alliance (COPA) złożyła pozew przeciwko dr. Craigowi Wrightowi w Sądzie ds. Gospodarczych i Własnościowym Sądu Najwyższego Anglii i Walii. Pozew prosi sąd o stwierdzenie, że Wright nie jest Satoshi Nakamoto, autorem białej księgi dotyczącej Bitcoin z 2008 roku, a zatem Wright nie ma prawa do praw autorskich do wspomnianego dokumentu.

Twierdzenie to jest odpowiedzią na działania prawne Wrighta na początku tego roku, w których skierował się do wielu programistów i stron internetowych, które hostowały białą księgę (w tym osobę znaną jako Cøbra, która obecnie kontroluje Bitcoin.org). Ci programiści obsługują protokół BTC, który, jak utrzymuje Wright, jest zepsutą wersją Bitcoina opisaną szczegółowo w białej księdze, a zatem te strony internetowe nie mają prawa rościć sobie prawa do jakiegokolwiek powiązania z podstawowym dokumentem Bitcoina.

Biorąc pod uwagę, że wybrana przez COPA właściwość terytorialna sądu znajduje się na rodzimym terenie Wrighta i fakt, że status COPA jako strony wnoszącej roszczenie nakłada na nią większy ciężar dowodu, to zgłoszenie może okazać się taktycznym błędem ze strony COPA. Wright z pewnością wydaje się tak to postrzegać, mówiąc CoinGeekowi, że z zadowoleniem przyjmuje roszczenie COPA i możliwość „legalnej oceny moich danych uwierzytelniających”. Wright dodał, że „błędne” definicje podane przez COPA w jego roszczeniu dałyby mu również „szansę na dokładne wyjaśnienie, dlaczego BTC nie jest Bitcoinem, jak określono w białej księdze, której prawa autorskie zostaną ostatecznie zdefiniowane”.

COPA Cabala

COPA to amerykańska grupa obejmująca szereg firm technologicznych, w tym Ark.io, BitHyve, Bitpay, Blockchain Commons, Blockstream, Bitbank, Carnes Validadas, Coinbase, Foundation Devices, Kraken, Lisk, Mempool.space, Mercury.cash, MicroStrategy, OKCoin, Protocol Labs, Request, Satoshilabs, Square, Stacks and Stakenet. Oprócz zainteresowania technologią, wielu członków COPA ma wyraźną niechęć do Wrighta i protokołu BSV. Firmy te są w dużej mierze zależne od sukcesu tokena BTC, który cieszy się niebotycznymi wycenami pomimo swojego limitu wielkości bloku 1Mb i wynikających z tego niebotycznie wysokich opłat transakcyjnych i lodowato powolnych czasów potwierdzenia.

Z możliwym wyjątkiem Blockstream, być może żaden z członków COPA nie jest bardziej zależny od sztucznie napompowanej wartości BTC niż Coinbase, giełda kryptowalut, która zaplanowała swój debiut na Nasdaq w tę środę. A ponieważ celem Wrighta jest pozbawienie ludzi fikcji, że BTC to Bitcoin, Coinbase ma dodatkową motywację, by zobaczyć upadek Wrighta. Prospekt publicznego notowania Coinbase przyznaje te obawy w sekcji dotyczącej istotnych zagrożeń, powołując się na potrzebę BTC i Ethereum „w celu rozwiązania znaczących problemów związanych ze skalowaniem oraz zwiększenia wolumenu i szybkości transakcji”. Od lat oba protokoły obiecują, że rozwiązania tych wyzwań są tuż za rogiem, ale koła tego autobusu po prostu kręcą się w błocie. Podane przez Coinbase istotne ryzyka obejmują również „identyfikację Satoshi Nakamoto… lub transfer Bitcoinów Satoshi”.

Mówi się, że Satoshi zgromadził zapas 1,1 miliona tokenów przed wyjściem ze sceny publicznej i chociaż od tego czasu monety te pozostawały uśpione, perspektywa tak dużej ilości “ nowej ” podaży zalewającej rynek może udowodnić górę lodową dla tytanicznej wyceny BTC . Jak na ironię, Wright jest oskarżonym w odrębnym procesie sądowym na Florydzie, w którym powód próbuje przekonać sąd, że Wright to Satoshi. Ira Kleiman, brat nieżyjącego już eksperta komputerowego Dave’a Kleimana (przyjaciela i współpracownika Wrighta), prosi sąd o zmuszenie Wrighta do przekazania połowy z 1,1 mln tokenów należących do Satoshi. Najwyraźniej Coinbase obserwuje wynik tej sprawy tak, jak zaniepokojeni rolnicy obserwują niebo pod kątem oznak gradu (a potencjalni inwestorzy Coinbase powinni to zrobić).

Oczywiste śmieszne

Prospekt Coinbase celebruje również samookreślone zalety, w tym zobowiązanie, że nie „zarabia na naszych patentach ani nie próbuje blokować stron trzecich przed konkurowaniem z nami poprzez obraźliwe dochodzenie naszych patentów wobec osób trzecich”. Jednak Coinbase zastrzega sobie prawo do „obrony naszych patentów w obronie”, gdy takie działanie odpowiada ich celom. Podobnie, dyrektor wykonawczy Square i członek zarządu COPA, Kirupa Pushparaj, twierdzili, że misją COPA było „usunięcie barier dla innowacji i adopcji kryptowalut” poprzez eliminację „błahych sporów sądowych”.

Pushparaj namacalnie ignoruje fakt, że nieodłączne ograniczenia techniczne BTC są główną przeszkodą w jego przyjęciu jako rzeczywistej waluty, fundamentalną słabością, której nie rozwiąże żadne błahe postępowanie sądowe przeciwko Wrightowi. Oczywiście frywolne spory sądowe jednego człowieka są zaciekłą obroną zaciekle wywalczonych praw własności intelektualnej innego człowieka. Opracowanie prawdziwie przełomowej własności intelektualnej wymaga rozumu, czasu, wysiłku i pieniędzy, a wynalazca może uznać, że naruszenia jego praw są wzniesieniem, którego warto bronić. Jeśli ta obrona jest uważana za problematyczną przez tych, którzy chcą korzystać z technologii, do której nie mają prawa, może powinni skupić się na opracowaniu najmniejszych skrzypiec świata.

Anti-BSVaxxers Wright opracował innowacje, których nie zaprzeczają nawet jego najostrzejsi krytycy, w tym protokół BSV i jego brak arbitralnego ograniczenia wielkości bloku. Dzięki temu BSV może spakować miliony transakcji w jeden blok, jednocześnie umożliwiając blockchainowi BSV przechowywanie ogromnych ilości danych, wyczynów, które zerwałyby łańcuch BTC, tak jak jego linki były Cheerios.

Członkowie COPA, tacy jak Coinbase, niewiele mogą zyskać na ekspansywnych opcjach BSV, biorąc pod uwagę zależność Coinbase na opłatach generowanych przez spekulantów, którzy wściekle wymieniają tokeny BTC i Ether, gdy ich wartość rośnie i maleje. Ponieważ BSV ma działać jako waluta, a nie towar, Coinbase ma żywotny interes w zapewnieniu, że BSV nie pojawi się jako dominujący protokół. Podejmując tę ​​akcję przeciwko Wrightowi, COPA przypomina firmę zajmującą się dostawami leków, która w ciągu ostatniego roku zbiła fortunę, sprzedając respiratory szpitalom po zawyżonych cenach.

Przyzwyczajając się do łatwych zysków, COPA stara się zdyskredytować wszelkie postrzegane lekarstwo na dobrze udokumentowane ograniczenia BTC, podsycając nastroje anty-BSV. Nadszedł czas, aby zaszczepić świat przeciwko tym kłamstwom.

Autor : Bitup

Źródło : Coinbase billion-dollar valuation in question with identity of Satoshi Nakamoto before courts? – CoinGeekAuthor: bitup BSV