Reginald Fowler zatrudnia nowego prawnika po tym, sprawa Bitfinex-Tether

Jedna z kluczowych osób zaangażowanych w sprawę dotyczącą oszustw związanych z cyfrową walutą Bitfinex-Tether o wartości 850 milionów dolarów zatrudniła nowy zespół prawny. Reginald Fowler będzie teraz reprezentowany w sądzie przez Edwarda Sapone po tym, jak jego były zespół prawników wycofał się z jego sprawy za niepłacenie honorariów. Reginald Fowler jako pierwszy zasłynął grając dla Arizona Wranglers w U.S. Football League (USFL), zanim ostatecznie stał się mniejszościowym właścicielem drużyny NFL Minnesota Vikings.

Później trafił na pierwsze strony gazet po tym, jak nowojorski prokurator generalny oskarżył go o bycie jedną z osób stojących za operacją równoległego systemu bankowego, która obsługiwała firmy zajmujące się cyfrową walutą. Od tego czasu Fowler walczy ze swoimi podopiecznymi, reprezentowany przez kancelarię prawniczą Hogan Lovells. Jednak w listopadzie 2020 roku kancelaria złożyła w sądzie wniosek o cofnięcie reprezentacji w sprawie. Później okazało się, że Fowler nie zapłacił swoich opłat przekraczających 600 000 dolarów. W grudniu sędzia z południowego dystryktu Nowego Jorku przychylił się do wniosku prawników. W tym czasie Fowler powiedział sędziemu „Wykorzystałem cały swój majątek. Wystawiłem swoje nieruchomości za kaucją.

Nie mogę dostać konta bankowego. Nie mamy żadnego dochodu. Nie możemy dostać się do aktywów. Chcę znaleźć firmę, która to rozumie. Jeśli będę musiał, wrócę i poproszę sąd o pomoc w znalezieniu adwokata ”. Fowler znalazł teraz nową reprezentację. Zgodnie z dokumentem złożonym w sądzie, Edward Sapone z Sapone & Petrillo podjął sprawę i będzie reprezentował Fowlera w postępach. Amerykański sędzia okręgowy Andrew Carter wyjaśnił podczas wirtualnego przesłuchania z Sapone, czy w pełni rozumie okoliczności stojące za decyzją poprzedniego zespołu prawnego o rezygnacji. Jak donosi Law360, sędzia zapytał Sapone: „Mr. Wcześniejszy obrońca Fowlera wycofał się ze sprawy, ponieważ nie otrzymywali wynagrodzenia. Czy ty to rozumiesz?”

Fowler jest rzekomo jednym z operatorów równoległego systemu bankowego, który obsługiwał wiele firm zajmujących się walutami cyfrowymi. Za pośrednictwem swojej firmy Global Trading Solutions LLC obsługiwał Crypto Capital Corp., panamską firmę w samym sercu skandalu związanego z Bitfinex-Tether o wartości 850 milionów dolarów. Według NYAG, Fowler podał fałszywe informacje kilku amerykańskim bankom, w których otworzył rachunki. Następnie wraz z tym partnerem, Ravidem Yosefem, przelałby setki milionów dolarów za pośrednictwem tych kont.

Większość tych pieniędzy była przeznaczona dla firm zajmujących się walutami cyfrowymi, które starały się odejść od szczegółowego przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i poznać swoich klientów. W pewnym momencie Fowler zgodził się przyznać się do swojej roli w operacji prania brudnych pieniędzy. Jednak później odrzucił ten zarzut, gdy dowiedział się, że będzie musiał oddać ponad 371 milionów dolarów, które posiada na 50 różnych rachunkach bankowych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Crypto Capital: Reginald Fowler hires new lawyer after failing to pay old reps – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO