Bitmain po raz drugi pozywa rywala MicroBT

Teraz, gdy Bitmain Technologies Ltd. z siedzibą w Pekinie rozstrzygnęła długotrwałą wojnę domową między jej współzałożycielem, firma ponownie skupiła się na wrogu branży, MicroBT Technology Co.Ltd, w drugiej rundzie sporu o własność intelektualną. Bitmain pozwał w 2017 roku rywala z Shenzhen i jego dyrektora generalnego Yang Zuoxinga za naruszenie patentu przyznanego Bitmain za technologię używaną w projektowaniu specyficznego dla aplikacji układu scalonego (ASIC) do wydobywania bitcoinów. Ale sąd ds. Własności intelektualnej w Pekinie odrzucił sprawę w 2018 roku i całkowicie unieważnił autoryzowany patent Bitmain.

Dwóch producentów sprzętu górniczego ASIC jest ponownie uwikłanych w walkę prawną, dodając kolejny rozdział do ich długofalowego rzędu. Chińska lokalna witryna informacyjna IP Economy poinformowała, że ​​Bitmain nałożył teraz zarzuty kradzieży swojej zastrzeżonej technologii korporacyjnej przeciwko Yangowi, który wcześniej był pracownikiem Bitmain głęboko zaangażowanym w badania i rozwój chipów nowej generacji. Yang opuścił Bitmaina w zaciekłości po zerwaniu negocjacji w sprawie jego pakietu wynagrodzeń opartego na kapitale za instrumentalną rolę, jaką odegrał w opracowaniu niezwykle udanych platform sprzętowych Bitmain, AntMiner S7 i S9.

W artykule odnotowano, że Bitmain został pozwany do sądu w Pekinie 7 kwietnia. Skarga prawna wymaga od MicroBT odszkodowania w wysokości aż 99 milionów juanów, czyli 15 milionów dolarów zadośćuczynienia. W dokumentach przedłożonych sądowi Bitmain oskarża Yang o kradzież tajemnic korporacyjnych po zakończeniu badań i rozwoju dla flagowych górników Bitmain. Bitmain twierdzi ponadto, że Yang założył MicroBT w celu wprowadzenia konkurencyjnego produktu w lipcu, zanim formalnie opuścił Bitmain. Według IP Economy, sąd ds. Własności intelektualnej w Pekinie powiadomił Bitmain, że otrzymała skargę i podejmie odpowiednie kroki. Nie jest jasne, kiedy odbędzie się pierwsza rozprawa.

Ostatni przypadek ponownie rzuca światło na długotrwałą rywalizację między dwoma chińskimi firmami, ponieważ rozwój MicroBT znacząco osłabia dominację Bitmain na rynku sprzętu górniczego ASIC. Drugie roszczenie Bitmain pojawiło się kilka miesięcy po tym, jak prokurator w Shenzhen zwolnił Yang z zarzutów karnych, o których wiele osób rzekomo zgłosiło Bitmain. Policja w Shenzhen aresztowała Yanga w grudniu 2019 roku pod zarzutem sprzeniewierzenia dyrektorowi generalnemu. Później zwolnili go warunkowo, na podstawie raportów online.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitmain sues rival MicroBT for second time – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO