Najtrudniejszą rzeczą w nauce programowania jest…

W kwietniu 2020 r. Główny naukowiec Matterpool Daniel Krawisz wygłosił prezentację na temat „Pierwsze kroki z programowaniem”. Jest z odpowiednim cytatem (link ze znacznikiem czasu poniżej):

Najtrudniejszą rzeczą w nauce programowania jest przekonanie, że nie możesz tego zrobić”.

What-is-Programming-Youtube

Odwołałem się do tego cytatu w moim zeszłorocznym artykule na temat mojego doświadczenia w tworzeniu Retrotwetch, pierwszego alternatywnego klienta Twetch. Krawisz wspomina również, że Bitcoin SV ma niedobór siły roboczej i niestety po roku nadal tak jest. Biorąc pod uwagę eksplozję symboliczną w BSV na początku 2021 r.

I zwiększone zainteresowanie, osobiście mogę zaświadczyć, że często zwracano się do osób, które nie wiedzą, jak kodować, o pomoc we wdrażaniu pomysłów. Chociaż jest to pozytywny znak dla tych, którzy chcą budować na BSV, rzeczywistość jest taka, że wciąż mamy ogromną przepaść między tymi, którzy mają pomysły, a tymi, którzy mogą je urzeczywistnić.

Celem tego artykułu jest popieranie podejścia „zrób to sam”, z nadzieją na wypełnienie luki kadrowej i kontynuację innowacyjnego tempa w BSV. Założyłem kanał YouTube na początku 2020 roku, aby uczyć, jak budować na BSV w JavaScript. Na początek polecam mój film „Writing Hello World to the BSV Blockchain w mniej niż 4 minuty”:

Od zeszłego roku otrzymałem niesamowicie pozytywne opinie na temat kanału, a moim celem w 2021 roku jest bardziej konsekwentne tworzenie samouczków. Wybrałem JavaScript, aby oprzeć tutoriale nie tylko dlatego, że jest to najpopularniejszy język programowania na świecie, ale uważam, że jest najłatwiejszy do rozpoczęcia i naturalnie pasuje do rozwoju Bitcoin. Dzięki kilku bibliotekom i dowolnej przeglądarce internetowej można z łatwością rozpocząć interakcję z łańcuchem bloków.

Na początek polecam następujące zasoby:

Biblioteka bsv (starsza wersja 1.5.4, nie bsv2)

Przycisk pieniędzy

RUN

Każda z tych bibliotek JS ma obszerną dokumentację, jest intensywnie używana w całym ekosystemie BSV i jest niezwykle potężna. JavaScript ma swoje zastrzeżenia i chociaż mogą one być istotne dla technokraty, dla początkującego programisty nie tak bardzo. Większość witryn w jakiś sposób korzysta z JavaScript, co oznacza, że pomimo tych uwag jego użyteczność jest oczywista. Nikogo nie obchodzi, czy JavaScript jest luźno wpisany lub został napisany w ciągu zaledwie 10 dni, jeśli możesz na nim zarabiać. Ponadto niektóre kwalifikujące się terminy, takie jak „pełny stos”, „ramy” i „interfejsy API”, mogą odstraszyć potencjalnych nowych programistów. Uważam, że użycie tych terminów jest celowe, ponieważ osoby o umysłach technicznych chcą ograniczyć konkurencję. Radzę nie zniechęcać się tymi terminami, ale zrozumieć, że nie potrzebujesz wiedzy o żadnej z tych rzeczy, aby rozpocząć.

Tak, można dziś zarobić Bitcoin, budując aplikację jednostronicową z podstawowymi kodami HTML, CSS (opcjonalnie) i JavaScript i / lub przesyłając stronę internetową do łańcucha bloków.

Bico-Media

Tak, może być brzydki, tak, może nie mieć adresu URL nazwy domeny, ale będzie działać. Jeśli uda się to zrobić z gratulacji, być może zarobił więcej pieniędzy niż programista Full-Stack React, wnosząc wkład do repozytoriów open source na GitHub. Jeśli uważasz, że możesz się rozwijać, możesz się rozwijać. Szczegóły techniczne nie mają znaczenia. Już dziś zacznij budować swój wymarzony pomysł na Bitcoinie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The most difficult thing about learning to program is… – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO