Cyfrowy juan przenosi się do prowincji Hainan

Cyfrowe testy pilotażowe juanów przenoszą się do południowych Chin. Najnowszy test cyfrowej waluty banku centralnego odbędzie się w prowincji Hainan, gdzie bank centralny nawiązał współpracę z lokalnym bankiem i władzami miejskimi w celu przeprowadzenia pilotażu cyfrowej waluty. Ludowy Bank Chin nadal testuje cyfrowy juan w różnych chińskich miastach, przygotowując się do możliwej premiery w 2022 roku. Przeprowadził już testy pilotażowe w Pekinie, Shenzhen, Suzhou i Szanghaju.

Współpracuje również z władzami monetarnymi Hongkongu w celu przetestowania płatności transgranicznych między Hongkongiem a sąsiednią prowincją Guangdong. W swoim ostatnim teście PBoC nawiązało współpracę z oddziałem Industrial and Commercial Bank of China w Haikou oraz władzami miejskimi Sansha. Ta trójka będzie skierowana konkretnie na wyspę Yongxing w mieście Sansha, aby eksperymentować i promować cyfrowy juan. PBoC będzie rozdawać 99 juanów (15 dolarów) za każde zakupione 100 juanów na wyspie, która jest domem dla kilku tysięcy ludzi. Obejmuje to wszystkie zakupy w supermarketach, restauracjach i hotelach.

To najnowszy wysiłek chińskiego rządu mający na celu utorowanie drogi do używania cyfrowego juana w najbardziej zaludnionym kraju na świecie. Tydzień temu sześć wiodących banków w kraju zaczęło przyjmować zaproszenia od wybranych osób do otwierania cyfrowych portfeli juanów. Wersja próbna jest ograniczona do Szanghaju i Pekinu. „Chociaż kryteria składania wniosków nie poluzowały się, udostępniliśmy je publiczności, więc proces jest mniej restrykcyjny niż wcześniej.

Ponieważ proces przeglądu staje się cyfrowy, szybkość zatwierdzania wniosków będzie później znacznie szybsza ”- zauważył urzędnik PBoC. Dyrektor Instytutu Badań nad Cyfrową Walutą w PBoC ujawnił ostatnio więcej szczegółów na temat cyfrowego juana. Jednym z nich było to, że CBDC będzie prywatne, ale nie anonimowe. „Anonimowość cyfrowej waluty banku centralnego to ograniczona anonimowość w kontekście kontrolowanego ryzyka. Całkowicie anonimowa cyfrowa waluta banku centralnego nie jest możliwa ”- stwierdził urzędnik.

Chiny nadal prowadzą w wyścigu CBDC. Jednak niektórzy z jej sąsiadów budzą się już z możliwościami, jakie daje taka waluta. Japonia niedawno rozpoczęła pierwszą fazę swojego badania CBDC, podczas gdy Indie zaproponowały projekt ustawy, która legalizuje cyfrową rupię.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital yuan pilot moves to southern Hainan province – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO