500.com zagłębia się w sektor blockchain dzięki zakupowi Bee Computing

Chińska firma loteryjna 500.com (NYSE: WBAI) kontynuowała swój wypad do sektora blockchain, przejmując producenta maszyn górniczych ASIC Bee Computing. 500.com jest aktywnym graczem w fuzjach i przejęciach przez cały nowy rok. Według informacji złożonej w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), firma kupiła za 100 milionów dolarów trzyletniego producenta sprzętu zarejestrowanego w Hongkongu. Obie strony uzgodniły, że transakcja będzie miała formę umowy o zamianę akcji, w ramach której 45 825 530 akcji klasy A zmieni właściciela, jeśli wszystkie kamienie milowe zostaną spełnione.

Te kamienie milowe obejmują ciągłą masową produkcję maszyn do wydobywania bitcoinów wyposażonych w 7-nanometrowe układy ASIC; rozwój i masowa produkcja nowej generacji maszyn do wydobywania bitcoinów wyposażonych w 7-nanometrowe układy ASIC; oraz pomyślny rozwój wysokowydajnych i masowo produkowanych maszyn górniczych ETH i LTC ASIC. Zakup ma miejsce, gdy górnicy ASIC są bardzo poszukiwani, ponieważ firmom wydobywającym nagrody blokowe brakuje tych maszyn. 500.com planuje zainwestować co najmniej 30 milionów dolarów w dalszy rozwój chipów i maszyn do wydobywania waluty cyfrowej po pierwszym zamknięciu. Ujawnienie przez 500.com stwierdza, że ​​w 2019 Bee Computing współpracowało z MediaTek Inc, największym projektantem chipów w Azji, aby opracować kopanie ASIC, które wykorzystuje układ o wielkości siedmiu nanometrów.

Tajwan Semiconductor Manufacturing Company wyprodukował chip. ASE Technology Holding Co., Ltd., największa na świecie firma zajmująca się testowaniem półprzewodników i znaczący inwestor w Bee Computing, następnie przetestowała i zapakowała. To najnowsze ogłoszenie stanowi kontynuację strategicznego pivota 500.com rozpoczętego pod koniec ubiegłego roku, kiedy to przeniosło uwagę z nierentownej loterii online na sektor blockchain. W marcu firma ogłosiła, że ​​zamierza zmienić swoją angielską nazwę na „BIT Mining Limited” oraz symbol giełdowy na „BTCM”.

Ogłosiła również plany przeniesienia swojej siedziby z Shenzhen do Singapuru, które jest bardziej przyjazne dla blockchain. Pivot to chwalebny sposób powiedzenia „O mój Boże, zawiedliśmy”. Dzięki 500.com wydaje się, że przechodzą do innego skazanego na zagładę modelu biznesowego. Zanurzenie się na oślep w sektorze górnictwa blokowego nie zapewni 500.com długoterminowej stabilności, której chcą jej akcjonariusze. Wspieranie altcoin BTC zamiast Bitcoin SV jest jeszcze większym błędem. Oś obrotu powinna oferować lepszą wizję, a nie więcej takich samych ryzykownych zachowań. Dopóki 500.com nie nauczy się tej lekcji, historia prawdopodobnie się powtórzy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : 500.com dives deeper into blockchain sector with Bee Computing buy – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO