Władze Hongkongu przechwytują 300 górniczych kart graficznych Nvidia

Władze Hongkongu przejęły 300 blokowych jednostek przetwarzania grafiki (GPU) do wydobywania nagród w ramach operacji przeciwko przemytowi. Władze wspólnie przejęły rzekomo przemycone towary o wartości 3,8 miliona dolarów na wodach w pobliżu międzynarodowego lotniska w Hongkongu. Urząd celny Hongkongu potwierdził w oświadczeniu, że operacja rozpoczęła się, gdy jej funkcjonariusze zauważyli „kilku podejrzanych mężczyzn przenoszących kartony ze statku rybackiego na motorówkę”.

Podczas ucieczki mężczyzn funkcjonariuszom udało się zatrzymać statek rybacki, z którego korzystali mężczyźni, i przejąć dużą partię przemycanych towarów, w tym drogocennej żywności, produktów elektronicznych i kosmetyków. Jak podał później lokalny punkt sprzedaży, wśród skonfiskowanych przez władze przedmiotów było 300 procesorów kryptograficznych Nvidia 30HX (CMP). Nvidia niedawno wypuściła tę serię procesorów graficznych do wydobywania nagród blokowych w odpowiedzi na niedobór procesorów do gier na rynku. Górnicy nagród blokowych nadal pożerali wszystkie swoje GPU, co prowadziło do frustracji graczy.

CMP 30HX były dość trudne do znalezienia, a niektóre sklepy ujawniły, że do tej pory były one produkowane wyłącznie przez zewnętrznych tajwańskich producentów Palit i Gigabyte. Procesor graficzny jest również raczej nieefektywny, zwłaszcza w porównaniu z niektórymi innymi układami GPU do wydobywania nagród blokowych w swoim przedziale cenowym. Jednak nadal cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ większość górników z nagrodami blokowymi osiąga obecnie ogromne zyski. Jak niedawno poinformował CoinGeek, 500.com kupiło również koparki ASIC pochodzące z 2016 r.

Te koparki, choć nieefektywne, nadal przynoszą zyski na obecnym rynku, na którym większość walut cyfrowych ma nieuzasadnione wysokie ceny. Zajęcie w Hongkongu świadczy o rosnącym popycie na sprzęt do wydobycia blokowego, zwłaszcza w Chinach. Azjatycki gigant gospodarczy stanowi większość górników z nagrodami blokowymi na całym świecie. Był to jeden z najbardziej dotkniętych przez globalny niedobór chipów, który doprowadził do malejącej podaży platform ASIC do wydobywania nagród blokowych.

Oprócz niedoboru ASIC chińscy górnicy muszą zmagać się z rządowym ograniczeniem walut cyfrowych. To uniemożliwia im wymianę walut cyfrowych, które wybijają, na chińskie renminbi. Trzy czwarte chińskich górników twierdziło kilka miesięcy temu, że teraz mają trudności z uregulowaniem rachunków za energię.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Hong Kong authorities seize allegedly smuggled 300 Nvidia BTC mining GPUs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO