Rosyjski rubel to najwyższa forma pieniądza

Cyfrowy rubel jest najwyższą formą pieniądza, a większość Rosjan będzie używać cyfrowej waluty w swojej codziennej działalności za trzy lata – mówi Anatolij Aksakov, przewodniczący Komisji Rynku Finansowego Dumy Państwowej Rosji. Powiedział, że rosyjski bank centralny wypuści prototyp cyfrowego rubla do końca tego roku. W wywiadzie dla kanału telewizyjnego RT Aksakow powiedział, że bank centralny jest gotowy do rozpoczęcia testowania CBDC na początku 2022 roku. Doceniając wolną od ryzyka naturę cyfrowego rubla, powiedział RT: „Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do kryptowalut, ryzyko dla posiadaczy cyfrowych rubli jest minimalne, ponieważ emitent w osobie Banku Centralnego jest znany, istnieje wsparcie finansowe. W rzeczywistości jest to ten sam rubel, ale w formie cyfrowej ”. Wspomniał też, że Rosja pracuje nad drastycznym zmniejszeniem swojej zależności od dolara. „Głównym powodem jest ryzyko geopolityczne. […]

Tak więc w ciągu ostatnich trzech lat udział dolara w naszych rezerwach międzynarodowych zmniejszył się o połowę: z 45% do 22%. Rosja będzie polegać na rublu cyfrowym jako jednym ze środków zmniejszających jej zależność od dolara. Jednak zauważył, że całkowite odejście od dolara może być niemożliwe w najbliższej przyszłości ”. Inne kraje wdrażają podobne środki, aby zmniejszyć swoją zależność od dolara. Podejmują podobne kroki, opracowując suwerenne waluty cyfrowe, które ich zdaniem będą stanowić lepszą alternatywę dla waluty rezerwowej; na przykład cyfrowy juan w Chinach. Jednak były prezes Ludowego Banku Chin bagatelizował twierdzenia, że ​​cyfrowy juan jest zagrożeniem dla dolara w grudniu. „Jeśli zechcesz go wykorzystać, juana można przeznaczyć na handel i inwestycje. Ale nie jesteśmy podobni do Wagi i nie mamy ambicji, aby zastąpić istniejące waluty ”- powiedział wtedy.

Prezydent Iranu Hasan Rouhani wezwał także kraje muzułmańskie do rozwijania swojej cyfrowej waluty w celu zwalczania dominacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Najnowsze komentarze Aksakova pojawiają się, gdy rosyjski bank centralny obawia się wpływu stablecoinów na gospodarkę. Ivan Zimin, szef departamentu technologii finansowych banku, stwierdził niedawno, że stablecoiny zagrażają dominacji rubla w Rosji. „Zrobiliśmy już pierwszy krok w ograniczaniu korzystania z niezabezpieczonych kryptowalut i prawdopodobnie zajmiemy się sekundą, ograniczając użycie stablecoinów przy dokonywaniu płatności” – stwierdził.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital ruble highest form of money, Russia says – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO