Paszporty szczepionki COVID-19 oparte na technologii Blockchain w Korei Południowej

Korea Południowa stała się ostatnim krajem, który ogłosił wprowadzenie paszportu szczepień COVID-19 opartego na technologii blockchain. Paszport zostanie wydany jeszcze w tym miesiącu, aby umożliwić szybszy powrót do normalności. Premier Chung Sye-Kyun zapowiedział, że rząd opracował już paszport i będzie on dostępny za pośrednictwem aplikacji na smartfony. „Ludzie będą mogli doświadczyć poczucia powrotu do normalności dzięki paszportowi szczepionki lub systemowi zielonej karty” – stwierdził.

Premier stwierdził, że paszport jest zbudowany na technologii blockchain, aby zapewnić bezpieczeństwo przed możliwą kradzieżą tożsamości. Korea Południowa dołącza do rosnącej listy jurysdykcji przyjmujących paszporty szczepionek, starając się odzyskać siły po zamknięciach i zamknięciach. Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo ogłosił niedawno, że stan uruchomił Excelsior Pass, paszport szczepionkowy oparty na technologii blockchain. Nowojorczycy będą używać paszportu, aby uzyskać dostęp do aren, stadionów sportowych, przyjęć weselnych i innych miejsc publicznych. Stan współpracował z gigantem technologicznym IBM, aby opracować Excelsior Pass, który według Cuomo wykorzystuje „bezpieczne technologie, takie jak blockchain i szyfrowanie, które są obecne w Excelsior Pass, aby pomóc chronić dane, zapewniając ich weryfikowalność i zaufanie”.

Paszporty szczepionkowe mogą stać się bardziej rozpowszechnione w nadchodzących miesiącach. Ministrowie zdrowia z krajów G7 niedawno zobowiązali się do współpracy w celu uzyskania uznawanego na całym świecie paszportu szczepionkowego. „Partnerzy G7 zgodzili się, że potrzebna jest pewna spójność i pewna współpraca między krajami, więc mamy jakiś system, który byłby rozpoznawalny bez względu na to, dokąd podróżuje osoba” – powiedziała kanadyjska minister zdrowia Patty Hajdu.

Przemawiając na konferencji prasowej, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson potwierdził również, że paszporty szczepionek staną się ważną częścią międzynarodowych podróży podczas niedawnej konferencji prasowej. „W kwestii certyfikacji szczepionek na pewno będzie świat, w którym podróże międzynarodowe będą wymagały paszportów szczepionkowych” – powiedział. Wbrew powszechnym twierdzeniom niektórzy uważają, że technologia blockchain nie jest tak znacząca w opracowywaniu paszportów szczepionek, jak twierdzono.

Autor : Bitup

Źródło : Blockchain-based COVID-19 vaccine passports coming to South Korea – CoinGeekAuthor: bitup BSV