Giełda południowoafrykańska iCE3 przechodzi w stan likwidacji po „rozbieżnościach” stanu BTC i LTC

PAMIĘTAJ WIĘKSZOŚĆ GIEŁD KRYPTOWALUTOWYCH KOŃCZY TAK SAMO ,JEDYNIE CZAS KOŃCA JEST ZMIENNY

Jedna z najstarszych giełd cyfrowych walut w RPA jest obecnie w likwidacji, zaledwie kilka tygodni po wstrzymaniu wypłat. iCE3 ogłosił, że wszczął postępowanie likwidacyjne po stwierdzeniu rozbieżności w saldach BTC i Litecoin (LTC). 16 marca giełda ogłosiła rozbieżności, wywołując ogromne niepokoje wśród swoich użytkowników. Częściowo obwinił za to swojego austriackiego partnera technologicznego Merkleon.com. „Zauważyliśmy, że istnieją rozbieżności w saldach Bitcoin i Litecoin, które posiadamy na platformie. Po konsultacjach i naradach z naszym partnerem Merkeleon.com i jego spółką zależną Coinspaid.com, nie byliśmy w stanie osiągnąć zadowalającego wniosku ”, stwierdził w aktualizacji statusu na swojej stronie internetowej.

Następnie zawiesił depozyty i handel wszystkimi obsługiwanymi walutami cyfrowymi. W szczególności wstrzymał również natychmiastowe wycofanie BTC i LTC, w oczekiwaniu na wynik dochodzeń. Spowodowało to natychmiastową panikę wśród użytkowników, jak donosi lokalny outlet MoneyWeb. Pospieszyli, aby wycofać swoje salda, pogarszając sytuację. Początkowo giełda błyskawicznie odpowiadała na zapytania i reklamacje klientów.

ICE3X Traders – Strona główna | Facebook

Jednak w ciągu trzech tygodni od tego czasu wielu klientów zgłosiło zaniedbanie wymiany, a większość skarg pozostała bez odpowiedzi. Jeden z klientów powiedział MoneyWeb: „Do poniedziałku otrzymywałem wiadomości od firmy i powiedziano mi, że moja prośba o wypłatę jest w kolejce. Nagle sytuacja ucichła, gdy firma opublikowała komunikat, że wypłaty zostały zawieszone, a firma zostanie postawiona w stan likwidacji. Martwię się, że stracę to, co zgromadziłem na koncie ”. Od tego czasu iCE3 usunął swoją stronę na Facebooku i na Twitterze, ale nie wprowadził jeszcze żadnych aktualizacji od czasu rozpoczęcia sagi. Na Facebooku klienci iCE3 uruchomili własną stronę na Facebooku, na której dzielą się aktualizacjami dotyczącymi ich pogoni za swoimi cyfrowymi walutami. Wiadomość powitalna na stronie brzmi: „Odkąd kierownictwo ICE3x zrzekło się odpowiedzialności za zarządzanie narracją wokół tego problemu, ta strona została stworzona jako centrum, w którym ludzie mogą dzielić się strategiami dotyczącymi dalszych działań i aktualizacjami statusu wokół problemów, z którymi się borykamy z niepowodzeniami przy ich wymianie ”.

Gareth Gobler, założyciel giełdy, nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia i nie odpowiedział na wszystkie zapytania mediów. Założona w 2013 roku iCE3 była jedną z najstarszych giełd w RPA. Jednak z biegiem lat przegrał z nowymi giełdami. Ma około 80 000 kont, z których tylko niewielki procent jest aktywny. W związku z tym nieszczęśliwe zdarzenie dotknie niewielu handlowców. Niemniej jednak efekty domina mogą być ogromne i mogą w przyszłości doprowadzić do restrykcyjnych regulacji. Farzam Ehsani, założyciel i dyrektor generalny VALR, jednej z wiodących giełd w Afryce Południowej, skomentował: „Oczywiście bardzo niefortunnie jest słyszeć o zamknięciu i likwidacji jakiejkolwiek giełdy kryptowalut. Nie znam szczegółów tego, co się stało, ale mam nadzieję, że uda się znaleźć korzystne rozwiązanie dla wszystkich zaangażowanych stron ”.

https://twitter.com/ICE3X/status/1371436065760886789?s=20

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : South African exchange iCE3 goes into liquidation after BTC and LTC ‘discrepancies’ – CoinGeek

PAMIĘTAJ WIĘKSZOŚĆ GIEŁD KRYPTOWALUTOWYCH KOŃCZY TAK SAMO ,JEDYNIE CZAS KOŃCA JEST ZMIENNYAuthor: BitcoinSV.pl
CEO