Firma z Jamajki, Irlandia, partner do testowania projektu CBDC w 2021 roku

Bank of Jamaica nawiązał współpracę z irlandzką firmą – eCurrency Mint – w celu pilotażu projektu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Projekt rozpocznie się od maja do grudnia br. Jak donosi CoinGeek w lipcu 2020 r., Bank szukał partnera technologicznego, który rozpocząłby pilotaż CBDC w 2021 r. Zapraszając do składania wniosków, zachwalał potencjał CBDC, twierdząc, że zwiększy on włączenie finansowe poprzez „efektywne i zabezpieczone płatności”.

Bank ogłosił w komunikacie prasowym opublikowanym 23 marca: „Po szeroko zakrojonym procesie zakupowym, eCurrency Mint zdecydowało się wesprzeć nas w testowaniu rozwiązania CBDC w bankowej piaskownicy regulacyjnej Fintech w okresie od maja do grudnia 2021 r. Dostawcą będzie również mennica eCurrency Mint. kiedy ogólnokrajowe CBDC rozpocznie się na początku 2022 r. ” Projekt umożliwi bankowi przetestowanie rentowności CBDC „przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej ochrony konsumentów i prywatności danych przed jakimkolwiek wprowadzeniem; do gospodarki Jamajki ”.

Od 2011 r. ECurrency Mint współpracuje z kilkoma instytucjami, w tym Bank of Ireland, Swiss Re, organizacją charytatywną miliardera Raya Dalio i Deloitte, aby uczestniczyć w projektach rozwojowych CBDC. Na czele tej firmy stoi Jonathan Dharmapalan, były partner w Ernst & Young i Deloitte. Ogłoszenie banku nastąpiło dwa tygodnie po tym, jak minister finansów Nigel Clarke ogłosił, że pełne uruchomienie CBDC nastąpi w 2022 r. Clarke powiedział, że CBDC będzie miało krytyczne znaczenie dla wysiłków rządu na rzecz cyfryzacji gospodarki Jamajki podczas przemawiania do parlamentu. Pandemia wpłynęła na gospodarkę;

Dlatego rząd musiał przyspieszyć zdigitalizowane metody płatności. CBDC poprawiłoby procesy zarządzania gotówką i koszty dla banków. Wydaje się, że Jamajka podąża śladami wyspiarskiego narodu Bahamów. Bahamy uruchomiły pierwszy na świecie oficjalny CBDC „Sand Dollar”, dzięki czemu stał się liderem rozwoju na Karaibach. Został oficjalnie uruchomiony po ponad dwóch latach testów pilotażowych. Bank Centralny Bahamów (CBOB) opracował Sand Dollar, dzięki czemu można go używać nawet w trybie offline, umożliwiając użytkownikom dokonywanie i otrzymywanie płatności bez połączenia z internetem. Waluta przydaje się, biorąc pod uwagę podatność kraju na klęski żywiołowe.

Autor : Bitup

Źródło : Jamaica, Ireland firm partner to test CBDC project in 2021 – CoinGeekAuthor: bitup BSV