Znani inwestorzy zwracają uwagę na kolejny NFT, Tokenized release API, a Japonia robi pierwszy krok w przyszłość dzięki cyfrowemu jenowi

Lista znanych inwestorów technologicznych przygląda się najnowszemu modnemu słowu w branży blockchain – niezamienialnym tokenom (NFT). Ashton Kutcher, Mark Cuban i Snoop Dog dołączają do jury konkursu „NFTs The Pitch”, aby znaleźć „najbardziej innowacyjne pomysły w NFT”. Fundusz venture capital firmy Kutcher, Sound Ventures, oferuje co najmniej 1 milion USD plus wsparcie dla wybranych pomysłów lub projektów NFT. Każdy z całego świata może przedstawić swój projekt NFT panelowi złożonemu z ośmiu sędziów przed 12 kwietnia.

Boiska niekoniecznie muszą być pełnoprawnym produktem już na rynku – mogą być pomysłem. Zainteresowani kandydaci mogą po prostu wziąć udział w konkursie, składając wniosek na swojej stronie internetowej. Następnie około 30 finalistów zakwalifikuje się i 21 kwietnia dołączy do prywatnego boiska na żywo z sędziami. To doskonała okazja dla programistów szukających i pracujących nad NFT w protokole Bitcoin SV. Już samo to stworzy precedens, że NFT mogą żyć w łańcuchu, w przeciwieństwie do innych NFT dostępnych obecnie na rynku, które zostały utworzone na innych protokołach blockchain.

Zwycięski uczestnik / y nie muszą akceptować inwestycji od Sound Ventures. W innych wiadomościach Tokenized ogłosił wydanie Tokenized API, inteligentnej platformy kontraktowej, której celem jest zbudowanie globalnego systemu finansowego opartego na inteligentnych umowach. Tokenized to kompleksowa platforma jako usługa (PasS), która zawiera zestaw narzędzi, które ułatwią firmom, organizacjom, a nawet osobom fizycznym integrację Bitcoin z ich projektami. Kluczowe funkcje tokenizowane obejmują interfejs API, inteligentny silnik kontraktowy, tokeny, inteligentne kontrakty Ricardian, protokół tokenizowany, skarbiec i inne.

Platforma zapewnia użytkownikom wsparcie B2B 24/7 i jest gotowa wspierać potencjalnych użytkowników poradami i wskazówkami, jak zintegrować Bitcoin, aby dopasować się do ich konkretnych potrzeb. Tokenizowany dyrektor generalny James Belding opisuje funkcje platformy jako „poważnego konkurenta dla nowatorskich rozwiązań bankowych jako usługi (BaaS)”, który stworzyłby zupełnie nowe rynki. Tymczasem więcej krajów rozważa teraz własną walutę cyfrową wspieraną przez bank centralny (CBDC).

W Japonii bank centralny rozpoczął całoroczne badanie własnej waluty cyfrowej – cyfrowego jena. Dyrektor wykonawczy Banku Japonii Shinichi Uchida powiedział w oświadczeniu: „Chociaż nie ma zmiany w stanowisku Banku, że„ obecnie nie planuje wydawania CBDC ”, uważamy, że rozpoczęcie eksperymentów na tym etapie jest koniecznym krokiem”. Bank planuje przez rok przeprowadzić weryfikację koncepcji lub fazę PoC.

Jeśli po roku bank stwierdzi, że faza PoC zakończyła się sukcesem, przejdzie do programu pilotażowego. W Europie prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde powiedziała w niedawnym wywiadzie dla agencji Bloomberg, że cyfrowe euro może być oddalone nawet o cztery lata od wprowadzenia na rynek. Bank ogłosi do połowy roku swoją decyzję, czy kontynuować próby CBDC do połowy roku, zanim przeprowadzi kolejne półrocze do rocznych praktycznych testów technologii.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 39: Celebrity investors eye next NFT, Tokenized releases API, and Japan takes first step to future with digital yen – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO