Producent ASIC, Ebang, uruchamia giełdę kryptowalut

Producent sprzętu do wydobywania z nagrodami blokowymi, Ebang International Holdings Inc. (NASDAQ: EBON), uruchomił cyfrową giełdę walut, która początkowo będzie dostępna tylko dla kwalifikowanych inwestorów. Ebang po raz pierwszy ujawnił swój plan uruchomienia giełdy 31 grudnia 2020 r. Znany jako Ebonex, początkowo został uruchomiony w trybie beta w połowie zeszłego miesiąca tylko dla zaproszonych użytkowników. W tym czasie Dong Hu, prezes Ebang, opisał giełdę jako „kolejny krok naprzód w rozszerzaniu naszej działalności w zakresie usług finansowych opartych na technologii blockchain”.

Ebonex umożliwia kwalifikowanym inwestorom rejestrację i daje im dostęp do spekulacyjnych walut cyfrowych, w tym BTC, BCH, Ether, Litecoin i cyfrowej waluty memowej Dogecoin. Ebang nie wyjaśnił jeszcze, w jakich jurysdykcjach będzie dostępny, czy planuje w przyszłości dodać inne waluty cyfrowe i kim są inwestorzy kwalifikowani. Komentując uruchomienie, Hu stwierdził: „Oficjalne uruchomienie naszej giełdy kryptowalut jest wynikiem naszych ciągłych inwestycji w badania i rozwój. W ostatnich latach dokonaliśmy znacznych inwestycji w rekrutację talentów badawczo-rozwojowych, a także w innowacje i iteracje produktów ”. „Uruchomienie naszej działalności związanej z wymianą kryptowalut nie tylko zwiększy źródła przychodów z naszej działalności związanej z kryptowalutami, ale także zoptymalizuje rozwój naszej branży blockchain” – dodał.

Ebonex rozpoczyna działalność miesiąc po tym, jak chińska firma ogłosiła, że ​​zajmuje się wydobywaniem nagród blokowych. Jak donosi CoinGeek, firma wydobywa BTC, Dogecoin, Litecoin i wiele innych czysto spekulacyjnych walut cyfrowych bez rzeczywistej użyteczności. Ebang korzysta głównie z własnych koparek ASIC, ale kupował również i dzierżawił maszyny górnicze od innych firm. Buduje również własne centrum danych, aby wspierać działania związane z wydobywaniem nagród blokowych. Firma z siedzibą w Hangzhou uważa, że ​​wydobycie „zwiększy nasze przychody z branży kryptowalut i zoptymalizuje strukturę naszej oferty produktów”.

Przewodniczący Hu jasno dał do zrozumienia, że ​​zamierza zdywersyfikować produkty i usługi Ebang, aby zmniejszyć zależność od produkcji ASIC. W 2020 r. Zawarła z anonimową firmą nowozelandzką list przetargowy dotyczący wyrażenia zainteresowania, którego celem jest rozszerzenie działalności na usługi finansowe. Ta nowozelandzka firma podobno oferuje usługi pośrednictwa finansowego i zarządzania majątkiem.

Ebang notowany na giełdzie Nasdaq w połowie ubiegłego roku po nieudanych próbach wejścia na giełdę w Hongkongu. Po ogłoszeniu uruchomienia giełdy jej akcje wzrosły o 10%.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ASIC manufacturer Ebang launches digital currency exchange – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO