Credit Suisse wykorzystuje blockchain do rozliczania transakcji

Credit Suisse i broker-dealer Instinet skorzystali z usługi rozliczania łańcucha bloków Paxos, aby rozliczyć transakcję akcjami w USA w tym samym dniu, w którym została zainicjowana. „Ciężko pracujemy, aby poprawić rozliczenia z korzyścią dla wszystkich uczestników rynku. Ulepszony system rozliczeń może stworzyć bezpieczniejsze, sprawiedliwsze i bardziej otwarte rynki kapitałowe, które sprzyjają innowacjom ”- powiedział CEO i współzałożyciel Paxos Charles Cascarilla. Zwykle czas rozliczenia na rynkach akcji to T + 2, co oznacza, że ​​rozliczenie sprzedaży następuje dwa dni robocze po zainicjowaniu transakcji.

W rozliczeniu T + 2 niektóre transakcje można rozliczyć w tym samym dniu, w którym mają miejsce, ale tylko wtedy, gdy mają miejsce przed godziną 11:00. Jednak usługa rozliczeniowa Paxos skraca czas rozliczenia do T + 0, umożliwiając rozliczenie transakcji tego samego dnia, w którym mają miejsce, bez względu na to, o której godzinie nastąpi początkowy zakup lub sprzedaż akcji. „Cieszymy się, że możemy poczynić postępy w wytyczaniu ścieżki do szybszych terminów rozliczeń przy niższych kosztach akcji publicznych” – powiedział Emmanuel Aidoo, dyrektor ds. Rynków aktywów cyfrowych w Credit Suisse. „Te postępy ostatecznie przyniosą korzyści szerszemu rynkowi, ponieważ więcej firm dołączy do platformy”.

Przyszłość handlu akcjami

Usługa rozliczeń blockchain firmy Paxos toruje drogę do optymalizacji rynków akcji. Dzięki skróceniu czasu potrzebnego na rozliczenie transakcji operacje biznesowe stają się znacznie bardziej wydajne. „Cieszymy się, że możemy przeprowadzić testy warunków skrajnych w cyklach tego samego dnia na Paxos, ponieważ naszym długoterminowym celem jest zawsze oferowanie naszym klientom większego wyboru, zaawansowanych technologii i większej wydajności zarówno w ich procesach rozliczeniowych, jak i w horyzontach czasowych” – powiedział Luke Mauro, Global Head of Operations w firmie broker-dealer Instinet.

Handel papierami wartościowymi najprawdopodobniej zostanie w przyszłości zdigitalizowany, a jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tej cyfryzacji jest wykorzystanie łańcucha blokowego jako szyny transakcyjnej. Podczas czatu przy kominku komisarz SEC Hester Peirce podczas Security Token Summit, Peirce została zapytana, czy uważa, że ​​wszystkie papiery wartościowe zostaną w końcu zdigitalizowane. Peirce odpowiedział, że cyfryzacja papierów wartościowych wydaje się w tym momencie nieunikniona.

W branży bankowej i finansowej technologie blockchain mogą zoptymalizować kilka procesów, które stały się przestarzałe wraz z tworzeniem nowych technologii. Chociaż tylko nieliczni korzystają obecnie z usługi rozliczeniowej Paxos, ilość czasu i pieniędzy, które instytucje mogą zaoszczędzić, rozliczając transakcje na papierach wartościowych w łańcuchu blokowym, sprawia, że ​​przejście na usługi rozliczeniowe oparte na łańcuchu bloków jest praktycznie gwarantowanym krokiem w przyszłości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/credit-suisse-uses-blockchain-for-trade-settlement/Author: BitcoinSV.pl
CEO