Kopalnia Marathon obiecuje „w pełni” zgodność z przepisami

Marathon Digital Holdings Inc. z siedzibą w Las Vegas (NASDAQ: MARA) uruchamia północnoamerykańską pulę wydobywczą BTC, która jest „w pełni zgodna z przepisami USA”. W oświadczeniu górnik nagród blokowych powiedział, że przestrzega amerykańskich standardów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML) i Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC). Marathon obiecuje, że transakcje przetwarzane przez jej pulę będą spełniały wymogi regulacyjne, wykorzystując „technologię puli Blockseer” licencjonowaną wyłącznie przez DMG Blockchain, umożliwiając filtrowanie transferów.

Firma zacznie przekierowywać 100% swojej obecnej mocy obliczeniowej do nowej puli od 1 maja. Prognozuje się, że do pierwszego kwartału 2022 r., Marathon wyśle ​​wszystkich 103 120 górników, którzy dostarczą 10,37 eksahasów na sekundę, czyli EH / s, do nowej puli wydobywczej. Nowa pula Marathon ma również na celu akceptację mocy mieszania zebranej od innych amerykańskich firm wydobywających nagrody blokowe do 1 czerwca. Marathon nie będzie przetwarzać transakcji od osób wymienionych na liście specjalnie wyznaczonych obywateli i zablokowanych osób (SDN) Departamentu Skarbu USA w celu spełnienia ich roszczeń dotyczących zgodności z przepisami. Oświadczenie nie precyzuje, w jaki sposób technologia DMG identyfikuje, czy osoby znajdujące się na czarnej liście Departamentu Skarbu przekazały transakcje.

Marathon Chairman & CEO Merrick Okamoto powiedział, że pomimo niedawnego wzrostu zainteresowania instytucjonalnego walutami cyfrowymi, brak zapewnień regulacyjnych zniechęcił wiele firm do wejścia do sektora wydobywania nagród blokowych: „Podczas gdy zainteresowanie instytucji Bitcoinem rośnie, wiele dużych funduszy i korporacji wyraziło obawy dotyczące zakupu Bitcoina, który mógł zostać skażony przez nikczemnych aktorów” – powiedział Okamoto. Celem Marathon jako spółki notowanej na NASDAQ jest umożliwienie wyższego instytucjonalnego przyjęcia walut cyfrowych zgodnie z regulacjami amerykańskimi, powiedział Okamoto, zauważając, że obecnie ponad dwie trzecie globalnego hashratu BTC koncentruje się w chińskich pulach, które oferują niewielką przejrzystość lub ochronę przed ingerencją władz centralnych, które mogłyby utrudniać eksploatację górniczą bez odpowiedniego procesu.

W ramach umowy DMG otrzyma 500 000 USD w akcjach zwykłych Marathon plus miesięczną opłatę płatną gotówką lub BTC. Współzałożyciel DMG Blockchain, Dan Reitzik, powiedział: „Wizja Merricka Okamoto dla tej puli wydobywczej jest dokładnie tym, czego potrzeba w dzisiejszym przemyśle wydobywczym kryptowalut. Cieszymy się, że możemy zapewnić firmie Marathon nasze autorskie narzędzia programowe i stałe wsparcie technologiczne, aby pomóc zrealizować tę wizję ”. Ta pozytywna historia branżowa maskuje podstawową prawdę, że w reklamach przeplatamy prawdziwą zgodność z dokładnością i prawdomównością.

Tutaj ma miejsce sporo fałszywych promocji. Po pierwsze, mylące jest dla Marathon nazywanie siebie „w pełni zgodną pulą wydobywającą Bitcoin”, gdy nie obsługuje faktycznego łańcucha bloków Bitcoin, którym jest Bitcoin SV. Po drugie, prawdziwe firmy zajmujące się infrastrukturą blockchain dążą do przetwarzania transakcji, a nie tylko do wydobywania bloków w celu zmniejszenia dotacji do nagrody blokowej. Ta „zgodność” wydaje się być pusta w porównaniu z tymi wszechstronnymi kryteriami i prostym faktem, że branża BTC działa w sposób nieobsługiwany przez standardy Bitcoin. Niektórzy eksperci branżowi mogą nawet posunąć się do określenia tego jako fałszywych wiadomości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/marathon-mining-pool-promises-to-be-fully-regulatory-compliant/Author: BitcoinSV.pl
CEO