Były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes poddaje się w obliczu amerykańskich zarzutów

Były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes podobno poddał się władzom USA na Hawajach, aby stanąć w obliczu zarzutów za niewdrożenie zabezpieczeń przed praniem brudnych pieniędzy na giełdzie. Komisja ds. Handlu Kontraktami Terminowymi na Surowce (CFTC) i Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych ogłosiły opłaty w październiku 2020 r. Hayes pojawił się we wtorek w sądzie w Honolulu i został zwolniony z obligacji o wartości 10 milionów dolarów, podał Bloomberg.

Stoi przed kolejnymi postępowaniami sądowymi w Nowym Jorku. Zespół prawny Hayesa wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że „Arthur Hayes jest przedsiębiorcą, który sam się stworzył, który został niesłusznie oskarżony o zbrodnie, których nie popełnił. Pan Hayes dobrowolnie pojawił się w sądzie i nie może się doczekać walki z tymi nieuzasadnionymi zarzutami ”. 35-letni Hayes jest podobno mieszkańcem Singapuru i żonaty z obywatelem Singapuru. Przed założeniem BitMEX pracował jako handlowiec akcjami w Citigroup w Hongkongu. CoinGeek poinformował w październiku ubiegłego roku, że Hayes (wraz z BitMEX CTO Samuelem Reedem, współzałożycielem Benem Delo i szefem ds. Rozwoju biznesu Gregiem Dwyerem) zrezygnowali ze swoich funkcji w holdingu BitMEX 100x w październiku 2020 roku.

Władze USA aresztowały Reeda w Massachusetts natychmiast po tym. ujawnienie zarzutów, a Delo poddał się w marcu 2020 r. Obaj zostali również zwolnieni za kaucją po przyznaniu się do niewinności. Prawnicy Dwyer powiedzieli, że powiadomili rząd o lokalizacji swojego klienta. W tym czasie kierownictwo BitMEX nie zgodziło się z zarzutami, nazywając je „twardymi rękami” i obiecując „energicznie bronić zarzutów”. BitMEX, powiedzieli, od samego początku „zawsze starał się przestrzegać obowiązujących przepisów amerykańskich, ponieważ te prawa były rozumiane w tamtym czasie i opierały się na dostępnych wytycznych”.

BitMEX zezwalał użytkownikom w USA na niewłaściwe zapobieganie przestępstwom, mówią prokuratorzy

Zarzuty amerykańskie, z których każdy grozi maksymalnie pięcioletnim wyrokiem więzienia, wynikają z oskarżeń, że zarejestrowany na Seszelach BitMEX i jego kierownictwo świadomie zezwalali mieszkańcom USA na otwieranie rachunków i handel na platformie. Chociaż firma zawsze deklarowała, że ​​jest niedostępna dla klientów z USA na swoich stronach rejestracyjnych, rzekomo ustrukturyzowała swoją działalność, aby uniknąć zgodności z przepisami amerykańskimi i nie wdrożyła odpowiednich procedur KYC, które identyfikowałyby użytkowników z USA. CFTC i DOJ ogłosiły zarzuty po tym, jak zaciekły krytyk Bitcoin, Nouriel Roubini, stwierdził w lipcu 2019 r., Że BitMEX był zaangażowany w nielegalną działalność.

Obsługiwanie klientów z USA spowodowałoby, że BitMEX podlegałby jurysdykcji CFTC i wymagałby od niego rejestracji w agencji i wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków zapobiegających praniu pieniędzy. Prokuratorzy powiedzieli, że jej kierownictwo nie tylko nie wykonało tych działań, ale czasami „przechwalało się” unikaniem amerykańskich przepisów w przeszłości. BitMEX, który jest skrótem od Bitcoin Mercantile Exchange, był jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą platformą wymiany oferującą Bitcoin i cyfrowe produkty pochodne oparte na aktywach.

Został uruchomiony w 2015 roku po wygraniu części Slush Startup Challenge w Hongkongu w październiku 2014 roku. Od czasu rezygnacji kierownictwa, któremu postawiono zarzuty, firma kontynuuje handel i nadal jest otwarta. W ostatnich latach władze USA bardziej aktywnie badały twierdzenia, że ​​giełdy aktywów cyfrowych przymykały oko na szerzące się nielegalne działania na ich platformach, takie jak pranie pieniędzy i otrzymywanie skradzionej własności. Oskarżyli również giełdy o nieprzeprowadzanie odpowiednich procedur KYC i / lub celowe opieranie swojej działalności w jurysdykcjach słabo regulowanych, podczas gdy obsługują klientów w krajach o bardziej rygorystycznych regulacjach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/former-bitmex-ceo-arthur-hayes-surrenders-to-face-us-charges/Author: BitcoinSV.pl
CEO