Szef EBC: Cyfrowe euro może zająć 4 lata

Według oświadczenia prezesa banku centralnego od wprowadzenia cyfrowego euro mogą upłynąć nawet cztery lata, a Europejski Bank Centralny (EBC) ma podjąć decyzję w tej sprawie do połowy roku. Prezes EBC Christine Lagarde przedstawiła skomplikowany proces decyzyjny banku w wywiadzie dla Bloomberg, w którym wskazała, że ​​może upłynąć 2025 rok, zanim jakakolwiek waluta cyfrowa będzie gotowa.

EBC ma zamiar opublikować raport z niedawnych konsultacji w tej sprawie, w wyniku których otrzymano aż 8 000 odpowiedzi. Opinie banku mają być „przekazane Parlamentowi Europejskiemu, który jest jednym z kluczowych graczy, a także Komisji i Radzie, z którymi współpracujemy” – twierdzi Lagarde. Po ustaleniach konsultacji bank ma zdecydować, czy rozpocząć testy waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC) do połowy 2021 r., Zanim przeprowadzi praktyczne testy tej technologii przez kolejne sześć miesięcy do jednego roku.

Uwzględniając niezbędne etapy harmonogramu, Lagarde powiedziała, że ​​sądziła, że ​​mogą minąć co najmniej cztery lata, zanim cyfrowe euro będzie gotowe do wprowadzenia. „Cały proces – podejdźmy do tego realistycznie – moim zdaniem zajmie kolejne cztery lata, może trochę więcej. Ale mam nadzieję, że uda nam się to utrzymać w ciągu czterech lat ”. „Ponieważ jest to przedsięwzięcie techniczne, a także fundamentalna zmiana, ponieważ musimy upewnić się, że robimy to dobrze. Jesteśmy to winni Europejczykom, oni muszą czuć się bezpiecznie.

Muszą wiedzieć, że posiadają wspierany przez bank centralny odpowiednik […] banknotu cyfrowego. […] Musimy się upewnić, że nie złamiemy żadnego systemu, ale go ulepszymy ”. Uwagi te pojawiają się w czasie rosnącej globalnej konkurencji między bankami centralnymi, zmierzającej do wprowadzenia waluty cyfrowej, a Chiny już teraz najbardziej wyprzedzają główne gospodarki globalne, wprowadzając CBDC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/ecb-chief-digital-euro-could-take-4-years/Author: BitcoinSV.pl
CEO