Rząd UK reguluje stablecoiny. Tether ?

Wielka Brytania planuje początkowo skupić się na regulacji stablecoinów, zanim przejdzie do zajęcia się szerszym sektorem walut cyfrowych, zgodnie z uwagami urzędnika rządowego. Minister usług finansowych John Glen powiedział, że rząd Wielkiej Brytanii będzie celował w stablecoiny, aby zapobiec zagrożeniom konkurencji, aby uniemożliwić jakiemukolwiek prywatnemu graczowi zdominowanie rynku, podał Reuters.

W szczególności uważa się, że minister miał na myśli Facebooka i jego stablecoin Diem, wcześniej znany jako Libra. Stablecoiny wywołały konsternację w Wielkiej Brytanii, kiedy pierwotnie rozważano ich uruchomienie w 2019 r., Podobnie jak rządy i banki centralne w innych częściach świata. Przemawiając na konferencji City & Financial, minister powiedział, że chociaż istnieje potrzeba interwencji na szerszych rynkach walut cyfrowych, to prywatne stablecoiny były bardziej bezpośrednim celem. „Musimy zarządzać ryzykiem dla konkurencji.

Niektóre firmy mogą szybko osiągnąć dominację i wyprzeć innych graczy ze względu na ich zdolność do skalowania i podłączania się do istniejących usług online. Uważamy, że sprawa interwencji na szerszych rynkach kryptowalut jest mniej pilna. ” Jeśli chodzi o technologię blockchain, Glen powiedział, że rząd Wielkiej Brytanii podejmie kroki w celu zachęcania do innowacji i współpracy w zakresie nowych technologii, aby wzmocnić ten wschodzący sektor gospodarki. „Mamy tu niepowtarzalną okazję, by zrobić ogromne postępy w zakresie efektywności usług finansowych, a ostatecznie przynieść korzyści konsumentom i całej gospodarce” – powiedział urzędnik. Stablecoiny stały się największym składnikiem globalnego wolumenu handlu kryptowalutami, umożliwiając korzystanie z płatności i rozliczeń łańcuchowych bez ryzyka wymiany publicznych walut cyfrowych.

Ponieważ prywatne interesy, takie jak Facebook, mobilizują się do uruchomienia własnych stablecoinów, rządy w Wielkiej Brytanii i innych krajach coraz bardziej koncentrują się na regulowaniu tego wschodzącego rynku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/uk-government-to-focus-on-stablecoins-first-for-regulation-minister/Author: BitcoinSV.pl
CEO