Oto, jak Bitcoin wygrał wyścig, wyjaśnia Craig Wright

Dlaczego Satoshi Nakamoto stworzył Bitcoin? W swoim najnowszym poście na blogu „Jak Bitcoin wygrał wyścig…” dr Craig Wright przedstawia światu kilka podstawowych informacji o tym, dlaczego Bitcoin został stworzony. Dr Wright zaczyna od wyjaśnienia, że ​​Bitcoin nie jest kryptowalutą, ponieważ nie jest zaszyfrowana. Dodaje, że idea cyfrowej waluty niekoniecznie była nowa, kiedy powstał Bitcoin, i że wiele projektów pojawiło się przed Bitcoinem, których celem była elektroniczna gotówka peer-to-peer – chociaż ich zamierzone zastosowania nie zawsze były uczciwe. „Wyścig polegał na znalezieniu i wdrożeniu anonimowego systemu waluty cyfrowej, który działałby.

To był wyścig, aby stworzyć kryptowalutę, która mogłaby rozprzestrzenić się i zostać wdrożona w społeczeństwie, zanim zostanie znaleziona alternatywna waluta cyfrowa ”- mówi dr Wright. „Alternatywą, której nie chcieli widzieć, był Bitcoin. Widzisz, Bitcoin nie jest szyfrowany w żadnej formie. Bitcoin przedstawia czysty tekst, a Bitcoin jest w pełni identyfikowalny. ” Jak wszyscy dzisiaj wiemy, Bitcoin jest jedynym cyfrowym systemem gotówkowym z epoki projektów elektronicznej gotówki, który przetrwał w przyszłości i zainspirował wiele sieci blockchain, które pojawiły się po nim.

Chociaż tak jest, Bitcoin znalazł inspirację z niektórych wcześniejszych projektów, w szczególności z projektu cyfrowej gotówki, który chciał stworzyć Wei Dai. „Wei Dai (1998) chciał pracować nad anonimową formą waluty cyfrowej. Takiego, którego nie można złamać ani zmienić. Jego pierwszy protokół przedstawia to, czego większość ludzi chce, aby Bitcoin był. Przedefiniowana wersja drugiego protokołu jest tym, czego użyłem do stworzenia Bitcoin ”, powiedział dr Wright, zanim przystąpił do omówienia nowych elementów, które wprowadził do kilku podstawowych koncepcji systemu Dai, aby stworzyć coś, co znamy jako Bitcoin.

Dr Wright kontynuuje rozmowę o wydobywaniu cyfrowej waluty, ograniczeniach i prawnych wiążących węzłach komercyjnych, kluczu ostrzegawczym w Bitcoinie, a także o decentralizacji, braku decentralizacji w kilku sieciach blockchain oraz o konsekwencjach, że ich brak decentralizacji ma. Aby dowiedzieć się więcej o tym, dlaczego Bitcoin został stworzony, o niektórych z najwcześniejszych walut cyfrowych stworzonych przez cypherpunks i zachętach, które musieli opracować, a także o górnikach w sieci Bitcoin, kluczu alertu Bitcoin i decentralizacji, możesz Dowiedz się więcej z najnowszego wpisu na blogu Dr. Craiga S. Wrighta „How Bitcoin Won the Race…”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/heres-how-bitcoin-won-the-race-as-explained-by-craig-wright/Author: BitcoinSV.pl
CEO