Centbee i Bitcoin SV dołącza do regulacyjnej piaskownicy w RPA

https://www.centbee.com

Portfel Bitcoin Centbee jest jedną z sześciu firm wybranych do przyłączenia się do regulacyjnej piaskownicy nadzorującej RPA. Piaskownica zapewni Centbee możliwość testowania nowych produktów i usług, które przesuwają granice istniejących przepisów, pozostając pod nadzorem odpowiednich organów regulacyjnych.

Piaskownicę obsługuje Międzyrządowa Grupa Robocza Fintech (IFWG), organizacja złożona z różnych organów regulacyjnych z Republiki Południowej Afryki. Należą do nich Skarb Państwa, Urząd Nadzoru Finansowego, Bank Rezerw Republiki Południowej Afryki i Urząd Skarbowy Republiki Południowej Afryki. Jego celem jest wspieranie innowacji w sektorze fintech, przy jednoczesnym promowaniu lepszego nadzoru nad firmami finansowymi. IFWG otrzymało wnioski od ponad 50 firm fintech o dołączenie do piaskownicy po uruchomieniu. Jednak tylko sześciu odniosło sukces, a wśród nich jest teraz Centbee.

Pozostałe to The People’s Fund, platforma inwestowania społecznościowego dla MŚP; Standard Bank of South Africa, który testuje transgraniczny transfer środków oparty na technologii blockchain; Investec Bank, który buduje rozwiązanie do przechowywania waluty cyfrowej; Xago Technologies i Mercury FX, dwa startupy budujące transgraniczne platformy do transferu środków oparte na cyfrowej walucie.

Warto zauważyć, że z sześciu firm, które są częścią piaskownicy, pięć tworzy rozwiązania oparte na technologii blockchain i kryptowalutach. Ten przejaw wiary w branżę oznacza szybki rozwój południowoafrykańskiej branży walut cyfrowych, która obecnie ustępuje tylko Nigerii na kontynencie. Centbee nadal jest liderem w adopcji Bitcoinów w Afryce. Firma z siedzibą w Johannesburgu tworzy rozwiązania, które nie tylko ułatwiają przyjęcie Bitcoina, ale także rozwiązują niektóre z wyzwań, które nękają większość Afrykańczyków od dziesięcioleci. Jednym z nich są przelewy transgraniczne. Kontynent zajmuje pierwsze miejsce pod względem opłat pobieranych za przelewy zagraniczne, w większości przypadków o 30 procent wyższe niż średnia światowa.

Ponadto te transfery są niedostępne dla większości ludzi. Centbee’s Minit Money rozwiązuje te problemy, korzystając z jednej z najbardziej opłacalnych usług transgranicznego transferu środków na kontynencie. Dzięki Bitcoin SV z bardzo niskimi opłatami – jedną setną grosza – i transakcjami w czasie rzeczywistym, Centbee zmienia życie tysięcy Afrykanów. Firma nadal oferuje nowe innowacyjne funkcje, które sprawiają, że Bitcoin jest łatwy w użyciu w codziennych potrzebach.

Użytkownicy Centbee mogą łatwo kupować kupony na czas antenowy i energię elektryczną ze swoich telefonów i wypłacać swoje Bitcoiny bezpośrednio na swoje konta bankowe. Mogą również płacić za Netflix, subskrypcje muzyczne, Ubera i wiele innych usług za pośrednictwem aplikacji Centbee.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/centbee-joins-south-african-watchdogs-regulatory-sandbox/Author: BitcoinSV.pl
CEO