Seria klasa Bitcoin z Satoshi

Przygotuj się na nowy kierunek w serii wykładów i dyskusji dr Craiga Wrighta, znanych niegdyś jako „Teoria Bitcoina”. Nowa seria nosi tytuł „Bitcoin Class with Satoshi” i zawiera lekcje dr Wrighta na temat niektórych głębszych i bardziej technicznych aspektów skryptu Bitcoin. W tym pierwszym odcinku otrzymasz krótkie, ale szczegółowe wprowadzenie do zastosowań w uczeniu maszynowym, obliczeniach macierzowych, szyfrach Hill, kolejkowaniu… wraz z omówieniem, w jaki sposób można zastosować te zasady w świecie rzeczywistym. „Bitcoin Class” rozpoczęła się kilka tygodni temu jako trio Dr. Wright, Ryan X. Charles i CEO sCrypt, Xiaohui Liu, a teraz jest kontynuowana jako seria spin-off bez Charlesa, z dr Wrightem jako nauczycielem i Liu jako główny uczeń.

Zobacz, co Bitcoin może zrobić natywnie Dr Wright mówi, że wśród wszystkich obecnych dyskusji na temat protokołów i kontraktów tokenów drugiej warstwy nadszedł czas, aby ludzie zaczęli przyglądać się temu, co jest natywne: rzeczywistym natywnym stosem danych Bitcoina. Jego pierwszym przykładem jest użycie funkcji kolejkowania podobnych do tych w Pythonie, aby używać Bitcoin do rozwiązywania problemów logistycznych. Biorąc pod uwagę niedawny przełomowy epizod zablokowania Kanału Sueskiego, mówi, że możliwe jest rozwiązanie problemów związanych z kolejkami statków, kosztami i czasem dostawy, potrzebnymi pracownikami, dodatkowymi towarami do zakupu, wymaganiami dotyczącymi przetwarzania online (np. AWS) lub fizyczną fabryką. czas.

Używanie skryptu Bitcoin nie tylko pozwala na zautomatyzowanie tych procesów i obliczeń, ale może pomóc firmom w rozwiązywaniu problemów, gdy nie mają wszystkich odpowiedzi. W poprzednich odcinkach „Bitcoin Class” analizowano możliwość publicznego oferowania nagród w celu rozwiązania złożonych problemów oraz automatyzacji płatności dla tych, którzy udzielają najlepszych odpowiedzi. Oczywiście niektóre wyzwania dotyczą tego, jak określić najlepsze odpowiedzi, jeśli Twoje własne informacje są niekompletne; lub udostępniać tylko określone informacje określonym osobom w określonych porach.

Na szczęście skrypt Bitcoin również może w tym pomóc. Możesz wymagać spełnienia pewnych warunków, zanim transakcja zostanie „uruchomiona” (tj. Zostanie nadana, aby została zapisana w łańcuchu bloków). Może być ważny tylko wtedy, gdy upłynął z góry ustawiony czas (przy użyciu nLockTime), lub tylko jego część może zweryfikować, jeśli otrzymano tylko częściowe informacje.

Większa kontrola nad danymi i dostęp do nich Wright i Liu omawiają obliczenia matemrzowe, czyli nieliniowe tablice ofiary, na których programista operacji operacje. To, co reprezentują te zmienne lub to, czy tabela zmian jest kompletna, czy też testy kompletna, może ustalić ostateczny wynik. Przykładem, który podaje dr Wright, jest obraz cyfrowy, który można zdegradować. Może być twórca treści lub witryna hostująca obrazy chciałby sprzedać lub ograniczone do korzystania z planowania obrazu, ale najpierw musi udostępnić ten obraz potencjalnym użytkownikom do oglądania (bez umożliwienia dostępu do kopiowania).

Użycie może być przyznane na ograniczony czas lub użycie, po czym obraz „rozkłada się”. Początekane są próbki o pracy, ale odbiorca otrzymuje wersję w wysokiej próbnej i prawa użytkowania dopiero po zapłaceniu za nie. Matryce mogą w początkach rozłożyć lub zrekonstruować pełny obraz. Liu nazywa na „rodzajem DRM”, a dr Wright zgadza się z tym, ale mówi, że obrazy to tylko jeden przykład – te procesy można sprawdzić do każdego rodzaju, nie tylko do obrazów. Być może naukowcy muszą uzyskać (lub zapewnić) dostęp do sekcji ich danych wszystkich, połączyć je (lub ich części) z innymi aplikacjami i nie tylko.

Takie aplikacje już dzisiaj w takiej czy innej formie, aczkolwiek na scentralizowanych serwerach. Liu zadaje pytanie, które wielu robi, dlatego do tego potrzebny byłby Bitcoin. Dr Wright wyjaśni, że Bitcoin zapewnia ponowne potwierdzenie transakcji, trwałego ponownego zakupu, uczynienia wszystkiego programowalnym i pozwala na większą kontrolę nad testami. Jest to również sposób na sposób na ujednolicenie tych procesów w pojedynczej księdze przy użyciu oprogramowania skryptu programistycznego, zamiast budowania całych nowych systemów, gdy trzeba to zrobić. Lekcje dr Wrighta mają charakter teoretyczny, a pytania Liu popularne miejsca miejsc, w których je je w praktyce.

Ale to nauczyciel i uczeń odgrywający należne im role; Odpowiedź nauczyciela jest przedstawienie, a utalentowany uczeń – ich kreatywne zastosowanie. Seria „Bitcoin Class” jest wiele bardziej technicznych niż „Teoria Bitcoin” i bardziej szczegółowe spodoba się w obszarach danych / informatyki. Ale segmenty są teraz prezentowane w łatwiej przyswajalnych długościach, dzięki czemu każdy może wpaść i być odkryć coś o Bitcoinie, którego wcześniej nie wiedzieć.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/bitcoin-class-with-satoshi-matrix-calculations-hill-ciphers-and-applications-in-machine-learning/Author: BitcoinSV.pl
CEO