XRP i sprawa w sądzie na wniosek SEC

Sędzia federalny w Stanach Zjednoczonych wydał zgodę posiadaczy XRP na wniosek o interwencję w sprawie przeciwko Ripple Labs, złożonej przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Sędzia dał posiadaczom tokenów czas na złożenie wniosku o interwencję w głośnej sprawie do 19 kwietnia. „Sąd dokonał przeglądu pism stron i proponowanych interwenientów […]. W związku z tym wniosek proponowanych interwenientów o zezwolenie na złożenie wniosku o dopuszczenie do sprawy w charakterze interwenienta zostaje PRZYZNANY ”- sędzia Analisa Torres z południowego dystryktu Nowego Jorku w piśmie złożonym 29 marca.

Do 19 kwietnia posiadacze XRP składają wniosek o interwencję. Powodowie mają dwa tygodnie – lub do 3 maja – na złożenie dokumentów sprzeciwiających się posunięciu. Jeśli inwestorzy mają złożyć odpowiedź na dokumenty sprzeciwu powodów, muszą to zrobić do 17 maja. Sędzia Torres początkowo odrzucił wniosek posiadaczy XRP o interwencję, jak donosi CoinGeek. Właściciele XRP złożyli wniosek 19 marca, starając się interweniować jako oskarżeni będący stroną trzecią w procesie SEC przeciwko Ripple Labs i jego kierownictwu.

Regulator pozwał firmę za sprzedaż XRP, którą uważa za zabezpieczenie. Pozew został złożony w grudniu 2020 roku przez regulatora, na którego czele stał Jay Clayton. Clayton od tamtej pory opuścił stanowisko w SEC, ale nowe kierownictwo komisji kontynuuje śledzenie Ripple Labs. Wniosek o interwencję złożyła Kancelaria Prawna Deaton w imieniu 6000 posiadaczy XRP. Kancelaria argumentowała, że ​​skoro SEC twierdzi, że wszystkie tokeny XRP są papierami wartościowymi, oznaczało to, że posiadacze XRP posiadali niezarejestrowane papiery wartościowe. To sprawiło, że interwencja była konieczna, ponieważ miała na nich bezpośredni wpływ.

Deaton wskazał ponadto na ogromne straty, jakie ponieśli ci inwestorzy od czasu wniesienia pozwu przez SEC. Wiele giełd w USA wycofało aktywa z listy, co doprowadziło do swobodnego spadku jego ceny, która straciła ponad trzy czwarte jego wartości. Deaton oszacował wówczas straty na ponad 15 miliardów dolarów. Zespół prawny reprezentujący Chrisa Larsena i Brada Garlinghouse’a – odpowiednio prezesa i dyrektora generalnego Ripple – złożył tydzień później wniosek, popierając wniosek posiadaczy XRP o interwencję.

Twierdził, że SEC nie jest jasne, czy twierdzi, że XRP jest zabezpieczeniem, czy też po prostu dąży do sprzedaży XRP przez Ripple Labs „w oparciu o okoliczności tej sprzedaży”. „Biorąc pod uwagę tę niejednoznaczność i potencjalny precedensowy wpływ tego postępowania sądowego na osoby niebędące stronami, Pozwani zgadzają się, że interwenienci powinni mieć możliwość kontynuowania ich wniosku o wyjaśnienie tej kwestii” – napisał Ripple.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/us-court-grants-xrp-holders-motion-to-intervene-in-sec-lawsuit/Author: BitcoinSV.pl
CEO