UK aktualizuje opodatkowanie crypto

Organy podatkowe w Wielkiej Brytanii opublikowały zaktualizowane wytyczne dotyczące traktowania aktywów w walucie cyfrowej, w których po raz pierwszy przedstawiono opis traktowania podatkowego stakingu. Her Majesty’s Revenue and Customs (HMRC) opublikowało zaktualizowane wytyczne dotyczące kwestii nagród potwierdzających stawkę, które wcześniej były traktowane nieformalnie w taki sam sposób, jak nagrody za wydobycie.

Nowe wytyczne są powtórzeniem wytycznych opublikowanych w sprawie wydobywania nagród blokowych, ale są stosowane do obstawiania, skutecznie zabezpieczając tę ​​pozycję prawną. Jednak fakt, że oba mają obecnie opublikowane odrębne wytyczne, stwarza możliwość rozbieżnych pozycji podatkowych w przyszłości. Wytyczne zostały wydane jako część nowego wewnętrznego podręcznika HMRC dotyczącego opodatkowania aktywów w walutach cyfrowych, łącząc różne różne wskazówki dla firm i osób fizycznych zaangażowanych na rynkach walut cyfrowych.

W oświadczeniu rzecznik HMRC powiedział, że wytyczne odzwierciedlają zobowiązanie agencji do udzielenia jasnych wskazówek dotyczących opodatkowania w sektorze walut cyfrowych. „Poradnik demonstruje nasze zaangażowanie w zapewnienie jasności naszym klientom i pomoże osobom fizycznym i firmom zrozumieć konsekwencje podatkowe różnych typów transakcji na kryptowalutach” – powiedział rzecznik HMRC innemu sklepowi. „Opiera się to na wcześniej opublikowanych dokumentach strategicznych i zapewni bardziej elastyczne podejście do aktualizacji klientów w tym szybko rozwijającym się sektorze”.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, podatek przypada na dochód z obstawiania, gdy „stanowi on transakcję podlegającą opodatkowaniu”, co zależy od wielu czynników, w tym charakteru handlowego organizacji i stopnia związanego z nią ryzyka. Jeśli działalność jest transakcją, będzie opodatkowana na podstawie zysków „obliczonych zgodnie z odpowiednimi przepisami podatkowymi”. Jeżeli tak nie jest, wartość aktywów w walucie cyfrowej w funtach szterlingach ma być opodatkowana jako dochód różne. Wyjaśnienie będzie mile widziane jako pewność dla osób zaangażowanych w obstawianie waluty cyfrowej, zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/uk-updates-digital-currency-tax-treatment-to-account-for-staking/Author: BitcoinSV.pl
CEO