Australia oferuje 4,6 miliona dolarów pilotom blockchain ukierunkowanym na łańcuch dostaw minerałów i przemysł spożywczy

Rząd Australii oferuje 3 miliony dolarów australijskich (2,3 miliona dolarów) w postaci dotacji dwóm pilotom, którzy opracują rozwiązania oparte na technologii blockchain, ukierunkowane na łańcuch dostaw minerałów oraz sektor żywności i napojów. Poprzez program grantów pilotażowych Blockchain rząd oferuje finansowanie w celu wykazania potencjału blockchain w zakresie zmniejszenia obciążeń prawnych dla firm.

Zaoferuje finansowanie dwóm projektom, którymi mogą być przedsiębiorstwa lub organizacje badawcze finansowane ze środków publicznych. W swoim komunikacie rząd ujawnił, że celem pilotów blockchain będzie obniżenie kosztów zgodności dla firm, promowanie umiejętności związanych z blockchain, opracowywanie rozwiązań blockchain dla rządu i wspieranie włączenia blockchain do szerszych prac nad polityką.

Pierwszym obszarem zainteresowania będą minerały krytyczne, a wnioskodawcy będą musieli zbudować integralność łańcucha dostaw i pomóc australijskim przedsiębiorstwom zajmującym się minerałami krytycznymi w dostarczaniu większej ilości ich produktów na rynki międzynarodowe. Drugi skupi się na pochodzeniu żywności i napojów, ze szczególnym uwzględnieniem podatku akcyzowego od produkcji spirytusu. Wnioskodawcy muszą starać się sprostać wyzwaniom związanym z przestrzeganiem przepisów dotyczących podatku akcyzowego podczas produkcji i dostaw spirytusu. Aby się zakwalifikować, wnioskodawcy muszą uwzględnić jeden lub więcej australijskich start-upów blockchain w jakimś konkretnym aspekcie projektu.

Termin składania wniosków kończy się 29 kwietnia. Jak informował CoinGeek dwa tygodnie temu, finansowanie zostanie przekazane za pośrednictwem Departamentu Przemysłu, Nauki, Energii i Zasobów. „Został zaprojektowany, aby zademonstrować korzyści, jakie technologia może przynieść i pomóc we wprowadzaniu zmian w kulturze regulacyjnej” – powiedział Tim Bradley, dyrektor generalny działu. Projekt rządu australijskiego jest jednym z wielu na całym świecie, które mają na celu wzmocnienie pozycji i edukację deweloperów technologii blockchain w miarę, jak technologia nadal znajduje swoje miejsce w społeczeństwie.

W ekosystemie Bitcoin, Stowarzyszenie Bitcoin znajduje się na pierwszej linii frontu we wzmacnianiu pozycji programistów. Szwajcarska organizacja non-profit stoi za bardzo udanymi hackathonami Bitcoin SV, które gromadzą uczestników z całego świata. Wielu uczestników wskazało na Hackathon jako podstawę udanych karier w branży Bitcoin. Większość projektów, które dostały się do Hackathonu, również zyskały ogromną popularność, w tym inauguracyjny zwycięzca BitPing (dawniej UptimeSV) i TonicPow.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/australia-offers-4-6m-to-blockchain-pilots-targeting-mineral-supply-chain-food-industry/Author: BitcoinSV.pl
CEO