Bitcoin SV: Blockchain przyjazny dla górników

Mining pool

https://svpool.com

Trójstronny podział społeczności Bitcoin spowodowany nieporozumieniami w kwestiach skalowania i zmian w protokole zmylił nie tylko inwestorów, ale także górników, co do tego, na kogo najlepiej poświęcić swój czas i pieniądze.

Po dwóch widełkach w 2017 i 2018 roku, rynek ma teraz Bitcoin Core (BTC), Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV). Ten artykuł dowodzi, że Bitcoin SV jest przyjaznym dla górników blockchainem i najbardziej rozsądną inwestycją z całej trójki.

Kopalnia bitcoinów

Bycie górnikiem wiąże się ze znacznymi inwestycjami w obiekt, który obejmuje zaawansowany technologicznie sprzęt, oprogramowanie i system chłodzenia, nie wspominając o ogólnych kosztach energii elektrycznej i wynagrodzeniach zdolnych inżynierów i techników. To wszystko po to, aby górnicy mogli sfinalizować transakcje i zdobyć prawo do dodania nowego bloku do łańcucha blokowego, co przyniesie im nagrodę blokową zmniejszającą dotację. Ten proces wymaga ogromnej mocy obliczeniowej do rozwiązania bardzo skomplikowanych równań matematycznych, więc każdy zarobiony grosz ma kluczowe znaczenie dla długoterminowego zdrowia górnika.

Górnicy zarabiają na dwa sposoby, poprzez opłaty za blokowe nagrody i opłaty transakcyjne. Gdy sieć została uruchomiona, wydano tylko 21 milionów bitcoinów i jest to całkowita podaż, jaka kiedykolwiek będzie istnieć. Protokół wydaje tokeny górnikom, aby wprowadzili je do obiegu, ostatecznie wszystkie tokeny będą w obiegu. Nagrody blokowe są zmniejszane o połowę co cztery lata, a ostatnie zmniejszenie o połowę w maju 2020 r. Wynosi 6,25 Bitcoin. W tym sensie jasne jest, że protokół zaprojektowany przez Satoshi był taki, że górnicy z czasem muszą zarabiać więcej opłat z transakcji, zamiast polegać na malejącej dotacji do nagrody blokowej jako głównym sposobie zarabiania dochodów, ponieważ znikają. I właśnie dlatego skalowanie w celu zwiększenia rozmiarów bloków jest niezbędne dla przetrwania górników i Bitcoinów, sieć potrzebuje ogromnej liczby transakcji, aby była ekonomicznie opłacalna dla górników, aby utrzymać i egzekwować reguły protokołu.

Wydobywanie BTC i BCH

Obecnie BTC ma swój limit rozmiaru bloku na 1 MB, przetwarzając maksymalnie siedem transakcji na sekundę, podczas gdy BCH ma to przy 32 MB, co może pomieścić do 60 transakcji na sekundę. Ponieważ BTC i BCH nie chciały dalej skalować, przychody z opłat transakcyjnych pozostawały na przestrzeni lat bardzo niskie.

Właśnie dlatego górnicy BTC i BCH są nazywani „górnikami z nagrodą blokową”, ponieważ większość tego, co zarabiają, pochodzi z obniżającej się dotacji w postaci nagrody blokowej, która według przewidywań będzie jeszcze mniejsza w następnej połowie w 2024 r. Jest to oczywiste. podstawowe liczby, że wydobywanie BTC i BCH jest drogą do nieopłacalności.

Bitcoin SV Mining

To, co sprawia, że Bitcoin SV jest zupełnie inny od tych dwóch, to fakt, że sieć priorytetowo traktuje masowe skalowanie. Nie minął nawet rok od podziału z BCH, a Bitcoin SV już zwiększył swój limit rozmiaru bloku ze 128 MB do 2 GB. W lutym 2020 r.Bitcoin SV wydał aktualizację Genesis, która odblokowała rozmiar bloku i przywróciła oryginalny protokół Bitcoin, który jest teraz osadzony w kamieniu.

Obecnie Bitcoin SV może przetwarzać tysiące transakcji na sekundę i oczekuje się, że osiągnie 50 000 w 2021 roku. Umożliwia to niedrogie mikrotransakcje, zwiększając wolumeny transakcji i kontynuując zwiększanie przychodów dla górników z szerszego grona klientów (generatorów transakcji). Zaangażowanie w stabilny protokół i ogromne skalowanie sprawia, że Bitcoin SV jest łańcuchem blokowym przyjaznym dla górników i przedsiębiorstw.

https://bitcoinscaling.io/stats

Autor : Bitup

Źródło : https://icoholder.com/blog/bitcoin-sv-the-miner-friendly-blockchain/Author: bitup BSV