Założyciel Argyle Coin uniknął 4,5 miliona dolarów kary za oszustwa związane z cyfrową walutą

Założyciel wielomilionowego schematu Ponzi uniknął zapłacenia 4,5 miliona dolarów kary cywilnej na rzecz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Jose Angel Aman z Florydy założył firmę zajmującą się cyfrową walutą, Argyle Coin, którą miał rzekomo obsługiwać wraz z kanadyjskim gospodarzem radiowym Haroldem Seigelem i jego synem Jonathanem Seigelem. Władze podały, że Aman zarządzał trzema kolejnymi schematami Ponzi, zwanymi „firmami”, które oszukały ponad 300 inwestorów z USA, Kanady i Wenezueli za 30 milionów dolarów.

Jak donosi CoinGeek w grudniu 2020 r., Sąd Okręgowy w południowej Florydzie USA skazał Amana na siedem lat więzienia i nakazał mu zapłacić 23 miliony dolarów tytułem restytucji ofiary. Został również poproszony o zapłacenie 4,2 miliona dolarów kary za reprezentowanie zysków uzyskanych z oszukańczego przedsięwzięcia i 325 033 dolarów odsetek od uprzedzeń. Jednak sędzia Robin Rosenberg z Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych niedawno orzekł: „Następnie zarządzono i orzeczono, że kara cywilna przeciwko Amanowi została oddalona. Kwota ta zostanie uznana za zaspokojoną w wyniku restytucji orzeczonej w równoległej sprawie karnej przeciwko pozwanemu. ” Sędzia Rosenberg na stałe powstrzymał również Aman przed „użyciem jakichkolwiek środków lub narzędzi handlu międzystanowego, przesyłek pocztowych lub jakichkolwiek obiektów jakiejkolwiek krajowej wymiany papierów wartościowych w związku z zakupem lub sprzedażą jakiegokolwiek papieru wartościowego”.

Nie może również oferować ani angażować się w sprzedaż papierów wartościowych. Argyle Coin to startup zajmujący się cyfrową walutą, który twierdził, że jego token był zabezpieczony diamentami. Pozyskując inwestorów, Aman fałszywie obiecywał wysokie zyski praktycznie bez ryzyka dla inwestorów. Po zebraniu funduszy wykorzystał niewielką ich część na opracowanie bezwartościowego tokena, a resztę zgarnął do kieszeni. Argyle Coin pojawił się po tym, jak Aman namówił do zainwestowania w inne oszukańcze przedsięwzięcie, w którym twierdził, że kupuje surowe kolorowe diamenty, poleruje je i odsprzedaje z zyskiem.

Jak twierdził Departament Sprawiedliwości, Aman i jego partnerzy, Harold i Jonathan Siegel, wykorzystali te pieniądze „do dokonywania rzekomych wypłat odsetek inwestorom, do pokrycia wydatków biznesowych, do płacenia prowizji partnerom i do wspierania własnego bogatego stylu życia”. Grupa wenezuelskich inwestorów pozwała Amana rok temu za ich oszukanie. Powiedzieli, że przyjechali do Stanów Zjednoczonych „zacząć nowe życie” i zainwestowali w token Amana po obietnicach dochodowych zysków.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/argyle-coin-founder-escapes-4-5m-penalty-in-digital-currency-fraud/Author: BitcoinSV.pl
CEO