Nowy paszport covid-19 na blockchain, Bitcoin SV na Ritossa Summit w Dubaju, Abendum dołącza do norweskiej piaskownicy regulacyjnej

W tym tygodniu w CoinGeek Pulse przedstawiamy przegląd historii z całego świata. Nowy Jork robi falę po tym, jak gubernator Andrew Cuomo ogłosił wprowadzenie paszportu szczepionkowego opartego na łańcuchu blokowym w celu ponownego otwarcia firm i lokali rozrywkowych w stanie. Aplikacja Excelsior Pass to narzędzie do udowodnienia szczepień lub historii negatywnego wyniku testu COVID-19 wśród firm i konsumentów.

Klienci będą mogli wydrukować swoją kartę lub zapisać ją na swoich smartfonach za pomocą aplikacji, podobnie jak w przypadku mobilnej karty pokładowej linii lotniczej. Każda przepustka będzie zawierała bezpieczny kod QR, który należy zeskanować w celu zweryfikowania dowodu negatywnego wyniku testu lub szczepienia COVID-19. Żadne inne informacje o stanie zdrowia nie pojawią się podczas skanowania. Nowy Jork jest pierwszym stanem w USA, który uruchomił tę technologię opartą na blockchain.

Na Bliskim Wschodzie Bitcoin SV (BSV) bierze udział w największym na świecie i najbardziej ekskluzywnym zgromadzeniu rodzinnego majątku w Dubaju. Sir Anthony Ritossa 14. Global Family Office Investment Summit to prywatne forum organizowane wyłącznie przez biura rodzinne dla biur rodzinnych, ultra-elitarnych, wybitnych właścicieli firm, szejków, członków rodziny królewskiej, rodzin finansowych i prywatnych firm na całym świecie. Stowarzyszenie Bitcoin na czele z prezesem założycielem Jimmy’m Nguyenem, projekty Bitcoin SV i członkowie stowarzyszenia byli aktywnymi uczestnikami wydarzenia. CoinGeek złapał Sir Anthony’ego Ritossę, który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat BSV i tego, co oferuje ona potencjalnym inwestorom. „Bitcoin SV to najbardziej imponujące połączenie danych i pieniędzy, z jakim spotkałem się w przedsiębiorstwach nie tylko tutaj w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na całym Bliskim Wschodzie, ale także na całym świecie” – wyjaśnia Ritossa.

W Europie Norweski Urząd Nadzoru Finansowego obejmuje oparty na Bitcoin system potrójnego księgowania Abendum w regulacyjnej piaskownicy. Norweski organ nadzorujący finanse Finanstilsynet dodaje projekt Abendum AS, który ma uczestniczyć w puli 2 w regulacyjnej piaskownicy dla fintech. Jest to trzeci projekt po Quesnay i Sparebank1 SR-Bank, który uczestniczy w regulacyjnej piaskownicy.

W oświadczeniu koordynator regulacyjnej piaskownicy Vidar Stjern Nordtømme mówi: „Projekt jest technologicznie innowacyjny, a technologia może przynieść ogromne korzyści branży”. Dodaje: „Obecnie biegły rewident spędza dużo czasu na uzyskiwaniu wystarczających i wystarczająco dobrych dowodów kontroli.

Środki usprawniające ten proces mogą zapewnić skuteczniejszy audyt, lepszą jakość audytu i niższe opłaty za audyt ”. Abendum, wspierane przez UNISOT, chce opracować rozwiązanie do przechowywania i udostępniania dowodów audytowych w oparciu o technologię blockchain.

Bitcoin SV Polska rośnie w siłę

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/the-coingeek-pulse-episode-38-ny-blockchain-vaccine-passport-bitcoin-sv-at-ritossa-summit-in-dubai-abendum-joins-norway-regulatory-sandbox-video/Author: BitcoinSV.pl
CEO