Regulacje stanu Montana regulują oszustwo Forsage na łańcuchu btc i eth

Stanowy regulator papierów wartościowych w Montanie wydał nakaz zaprzestania działalności rzekomej piramidy walutowej. Komisarz ds. Papierów wartościowych i ubezpieczeń (CSI), audytor stanu Montana, Troy Downing, powiedział, że oszustwo działa z Filipin, ale jest wymierzone w mieszkańców USA. Downing powiedział, że stanowy regulator otrzymał wiele skarg od mieszkańców Montany dotyczących Forsage. „Forsage nie próbuje ukryć faktu, że jest to piramida. Członkowie muszą zapłacić kryptowalutą Ethereum osobie znajdującej się nad nimi, aby kupić pozycję w piramidzie. Waluta użyta do zakupu pozycji trafia bezpośrednio do uczestnika powyżej ”- powiedział komisarz.

Władze podały, że kierowany przez Lado Okhotnikova Forsage z siedzibą na Filipinach rzekomo celował w niczego niepodejrzewające ofiary, które zostały zwabione obietnicami inwestycji bez ryzyka. Jak zauważył Downing: „Każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko. Stwierdzenie, że jest inaczej, jest znaczącą czerwoną flagą, aby odejść i zaalarmować naszą agencję ”. Komisarz wezwał wszystkich mieszkańców stanu do trzymania się z dala od oszustwa. Downing dodał, że polecił swojej agencji zaangażować wszystkie dostępne środki w celu pociągnięcia do odpowiedzialności Ochotnikowa i jego współspiskowców.

Za każde możliwe do zidentyfikowania naruszenie zostanie nałożona grzywna nieprzekraczająca 5000 USD, a także grzywna nieprzekraczająca 20 000 USD za naruszenie osoby bezbronnej, a także zadośćuczynienie za straty finansowe. Ochotnikow ma 24 dni na zakwestionowanie proponowanego działania komisarza. Regulator stanu Montana dołącza do Filipińskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), która w październiku wydała nakaz zaprzestania działalności w związku z oszustwem. Jak donosi CoinGeek w tamtym czasie, SEC również nazwał Forsage piramidą, w której nowi inwestorzy spłacili swoich poprzedników. Jednak pomimo rozkazu SEC, Forsage nadal przyciągał tysiące. W pewnym momencie była to zdecentralizowana aplikacja, która miała najwięcej użytkowników i wolumen w łańcuchu blokowym Ethereum.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/montana-regulator-issues-cease-and-desist-order-against-forsage-scam/Author: BitcoinSV.pl
CEO