Nowy Jork wprowadza paszport szczepień przeciwko COVID-19 oparty na technologii blockchain

Nowy Jork wprowadził Excelsior Pass, paszport szczepień przeciwko COVID-19 oparty na technologii blockchain. Według gubernatora Andrew Cuomo paszport jest dostępny do użytku przez mieszkańców w celu udowodnienia szczepień przeciwko śmiertelnemu wirusowi, gdy starają się o wejście na główne stadiony, wesela i inne podobne spotkania publiczne.

Stan współpracował z gigantem technologicznym IBM, aby opracować Excelsior Pass, który według Cuomo wykorzystuje „sprawdzoną, bezpieczną technologię do potwierdzenia indywidualnego szczepienia lub niedawnego negatywnego testu na COVID-19 poprzez poufny transfer danych, aby przyspieszyć ponowne otwarcie teatrów i stadionów” i inne firmy zgodnie z wytycznymi stanu Nowy Jork ”.

Excelsior Pass właśnie ruszył i według gubernatora, główne obiekty w stanie już zobowiązały się do korzystania z platformy. Należą do nich Madison Square Garden, który zacznie go używać w nadchodzącym tygodniu oraz Times Union Center w Abany. Począwszy od 2 kwietnia, Excelsior Pass zostanie rozszerzony na inne mniejsze obiekty artystyczne, imprezowe i rozrywkowe.

„Nowojorczycy udowodnili, że mogą postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, aby pokonać COVID, a innowacyjna karta Excelsior Pass to kolejne narzędzie w naszym nowym zestawie narzędzi do walki z wirusem, pozwalające jednocześnie większej liczbie sektorów gospodarki na ponowne bezpieczne otwarcie i zabezpieczenie danych osobowych”, Cuomo powiedziany.

Nowy Jork był pierwszym stanem, który uruchomił platformę. Przed uruchomieniem stan przeprowadził w ostatnich tygodniach dwa udane testy pilotażowe, zanim rozszerzył się do beta-testów, w których uczestniczyły tysiące nowojorczyków. Excelsior Pass jest dostępny dla systemów operacyjnych Android i iOS. Jeśli chodzi o korzystanie z blockchain, w ogłoszeniu stwierdzono: „Bezpieczne technologie, takie jak łańcuch bloków i szyfrowanie, są wplecione w Excelsior Pass, aby pomóc chronić dane, dzięki czemu są weryfikowalne i godne zaufania”. James Wester, dyrektor ds. Badań w IDC Worldwide Blockchain Strategies, powiedział: „Przełęcz Excelsior odegra ważną rolę w umożliwieniu ludziom bezpiecznego gromadzenia się, co będzie miało kluczowe znaczenie dla odbudowy Nowego Jorku.

Byliśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w programie pilotażowym Excelsior Pass i nie możemy się doczekać udziału w programie. ” Pomimo zapewnień gubernatora, niektórzy nowojorczycy mają obawy, zwłaszcza jeśli chodzi o prywatność ich danych. Cuomo zwrócił uwagę na zastosowanie blockchaina, aby zapewnić użytkowników, że ich dane będą bezpieczne. Jednak pominął wszelkie szczegóły dotyczące tego, jak dokładnie został zastosowany łańcuch bloków, a także jaki dostęp będzie miał stan do danych użytkowników.

Albert Fox Cahn, dyrektor wykonawczy nowojorskiego Surveillance Technology Oversight Project, powiedział The Intercept, „Gov. Cuomo dał nam zrzuty ekranu interfejsu użytkownika, ale nigdy nawet nie opublikował polityki prywatności. Nie mamy pojęcia, jak można śledzić te dane i czy są one dostępne dla policji ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/new-york-launches-blockchain-powered-covid-19-vaccination-passport/Author: BitcoinSV.pl
CEO