Ile to Duros? HandCash twierdzi, że nowa jednostka walutowa Bitcoin ułatwi wycenę

https://duro.money

Od dziś użytkownicy HandCash, którzy aktualizują swoje aplikacje, mogą dokonywać płatności w nowej jednostce walutowej, nazywając ją „Duro”. Ale Duro nie jest nowym tokenem, to właściwie jednostka rozliczeniowa, która odnosi się do 500 satoshi w sieci Bitcoin SV (BSV). HandCash twierdzi, że ułatwi to wycenę i płatności za małe przedmioty. Więc o co w tym wszystkim chodzi? Jedną z rzeczy, która sprawia, że ​​BSV jest tak użyteczny, jest jego zdolność do obsługi małych płatności (mikro- lub nawet nano-płatności) po znikomych kosztach – tak jak pierwotnie obiecywał Bitcoin.

Tworzy to nowe i obiecujące nowe gospodarki w sieciach społecznościowych, grach i na rynku towarów cyfrowych. Jest jednak z tym jeden problem: ceny w BSV, a otrzymujesz ceny takie jak „0.00039548 BSV”, co jest nie tylko nieznane nowym użytkownikom, ale może być mylące. Nawet ceny w „sats” (skrót od satoshi) nie są idealne, ponieważ nadal skutkują wyższymi liczbami. Próbując rozwiązać te problemy, HandCash wymyślił Duro (symbol Đ). 1,21 USD to 0,00050273 BSV, czyli 50 273 sats / satoshi – w Duros byłoby to 100Đ. To znacznie czystsza i łatwiej przyswajalna postać. W rozmowie z CoinGeek, założyciel i dyrektor generalny HandCash Alex Agut nazwał Duro „po prostu surowym BSV z warstwą użyteczności na wierzchu”. Ponieważ nie jest to token, wymaga jedynie drobnych poprawek interfejsu od użytkowników i sprzedawców, aby kupować i sprzedawać przedmioty w duro.

W pewnym sensie jest to również część starań o zmianę marki Bitcoin i być może odejście od kosztownych zakłóceń związanych z nazwą „Bitcoin” i niekończących się sporów o to, kto powinien używać tej nazwy, a kto nie. Na razie jest to eksperyment, ale może się przydać, jeśli inni uznają to za przydatne i zastosują system. HandCash to jeden z najpopularniejszych portfeli używanych w ekosystemie Bitcoin BSV. Od samego początku szukał sposobów na ułatwienie korzystania z Bitcoin w codziennym życiu, wprowadzając uchwyty $ zamiast adresów, płatności NFC i kopie zapasowe NFC, rachunki wyjściowe, HandCash Connect i portfele bezkluczowe. Oto krótki film wyjaśniający, czym jest Duro i jak można go używać. Poniżej znajduje się wywiad z Alexem Agutem, w celu bardziej szczegółowego wyjaśnienia.

Wywiad: Alex Agut, założyciel i dyrektor generalny Handcash Kiedy użytkownicy HandCash mogą zacząć używać Durosa do transakcji?

Od 31 marca 2021 r., Po zaktualizowaniu aplikacji, w ustawieniach będą dostępne przełącznik „trybu Duro”, który zmieni Duro w główną walutę aplikacji i tak, teraz możesz wpisywać kwoty w Duros! Robimy to opcjonalne, próbując zweryfikować naszą hipotezę dotyczącą tego, jak to działa, więc jeśli użytkownicy chcą nam pomóc przetestować, jak czuje się Duro w różnych kontekstach, mogą to zrobić, ale jeśli chcą nadal korzystać z aplikacji w obecnej postaci, nie mamy z tym nic wspólnego. Uważamy, że nie należy narzucać dobrych pomysłów.

Duro jest bardziej markową nazwą BSV Satoshis, a nie znakiem. Czy inne platformy przyjmą tę nazwę i dostosują swoje oprogramowanie również do obsługi Durosa?

Dokładnie. Dla nas ważne jest, aby mieć wsparcie programistów, aby miało to jakąkolwiek wartość. Dodajemy punkt końcowy do naszego Connect SDK, aby mogli wiedzieć, czy użytkownik aktywował tryb Duro, i interfejs użytkownika może się odpowiednio zmienić. Jest to jednak niewielka zmiana, która nie powinna zająć programistom więcej niż 10 minut, aby przystosować się do tego – zwłaszcza, że nie jest to protokół tokenów, to tylko surowy BSV z warstwą użyteczności na wierzchu.

1 Duro to 500 BSV Satoshi. Oznacza to, że jego wartość zmienia się w sposób powiązany z samą jednostką BSV… prawda?

Tak, ale to też nadaje mu uniwersalną i rzeczywistą wartość. Zdaliśmy sobie sprawę, że w kontekście nanopłat fluktuacje nie są problemem, tylko dla handlowców. Kiedy masz 200 transakcji po kilka centów dziennie, nikt tego nie zauważa. A jeśli wyceniamy rzeczy w Duros (w końcu w bitcoinach), a główną walutą są duros, również nie ma wahań. Są rzeczy, które zakładaliśmy, że są problemami, podczas gdy w rzeczywistości nie są tak długie, jak kontekst pasuje do sytuacji. Po latach bycia najbardziej pro-fiatową firmą w Bitcoin, zdaliśmy sobie sprawę, że najlepszym sposobem wykorzystania tej technologii jest bycie pro-Bitcoin.

Problem polega na tym, że bieżące jednostki kont są do niczego: BSV działa świetnie w przypadku bardzo dużych kwot, a satoshi lepiej nadają się do płatności automatycznych. Żadne z nich nie brzmi jak waluta, podczas gdy Duros w rzeczywistości brzmi jak waluta. Pomyśl (funt, libra, dolar, euro, jen, duro…) – chcemy, aby Duro stało się rodzimą walutą w Internecie. Pamiętaj: Bitcoin to elektroniczny system gotówki P2P, SYSTEM. To nie jest waluta. To nie jest atrakcyjna waluta sama w sobie. Duro to pierwsza próba przekształcenia tego w atrakcyjną walutę z własną marką, oddzieloną od wszelkich rzeczy związanych z kryptowalutami.

„Duro” odnosi się również do starej hiszpańskiej jednostki walutowej. Czy to stąd pochodzi nazwa?

Tak, panie, ma to dla nas duże znaczenie. Po pierwsze, odzwierciedla hiszpańskie pochodzenie HandCash. Duros były nieoficjalną jednostką rozliczeniową, która odnosiła się do monety 5 peset. Ponieważ wszystkie ceny były wielokrotnościami 5 lub 10, jednostki peset były bardzo rzadko używane, więc dla wygody ludzie po prostu podzielili cenę przez 5. 20 duros kosztowało 100 peset.

To była nieoficjalna jednostka rozliczeniowa, dzięki której ustalanie cen było wygodniejsze i prostsze, i właśnie to staramy się tutaj zrobić. Powodem, dla którego wybraliśmy 500 satoshi za 1 duro zamiast bezpośredniego rzędu wielkości, jest to, że dodajemy kolejną warstwę tarcia między ludźmi próbującymi obliczyć współczynniki konwersji za pomocą BSV – chcemy, aby Duro stało się własną rzeczą, tworząc prawdziwą gospodarkę, w której wszystko (głównie poniżej 1 USD) jest wyceniane w Duros.

Czy myślisz, że zobaczymy, jak inni z tej branży dołączą do trendu / odejdą od używania słów „Bitcoin” i „BSV” w miarę postępu?

Nie wiem, ale mam taką nadzieję. Wszyscy wiedzą, że część tego, co nas ciągnie w dół, to ciągłe publiczne bitwy o markę Bitcoin i reputacja bycia widelcem i wszystkie te bzdury. Duro to próba rozpoczęcia od zera z marką, którą możemy kontrolować od pierwszego dnia, oderwana od kryptowalut, spekulacji, walk kultowych… nadszedł czas, aby ta technologia zabłysła ze względu na swoje zalety i uważamy, że Duro może pomóc.

Zapraszamy resztę ekosystemu do używania Durosa jako głównej jednostki rozliczeniowej, przestrzegając kilku prostych zasad określonych na naszej stronie internetowej: duro.money – ponieważ nie jest to token, wszystkie firmy są natychmiast kompatybilne z Durosem, po prostu muszą dostosuj jednostkę rozliczeniową, dzieląc kwoty satoshi przez 500 i zaokrąglając wynik, aby nie pokazywać liczb dziesiętnych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/how-many-duros-is-that-handcash-says-its-new-bitcoin-currency-unit-will-make-pricing-easier/Author: BitcoinSV.pl
CEO