Brytyjski nadzór finansowy dodaje bankomaty bitcoin do niezarejestrowanej listy firm kryptograficznych w ramach AML

Lider w brytyjskim Financial Conduct Authority w niedawnym przemówieniu zwrócił uwagę na niedawne działania tego kraju w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). W przemówieniu wygłoszonym 24 marca, ale opublikowanym 1 kwietnia, Mark Steward przytoczył kryptowalutę jako kluczowe pojawiające się ryzyko dla kontroli AML. Steward kieruje działem FCA ds. Egzekwowania i nadzoru rynku. W styczniu FCA formalnie przejęła kontrolę nad AML w firmach kryptograficznych. Częścią odpowiedzi FCA było utworzenie nowej wersji listy ostrzeżeń specjalnie dla firm kryptograficznych.

Lista „Niezarejestrowanych firm zajmujących się kryptowalutami”, która rozpoczęła się 9 marca, powiększyła się od momentu jej powstania. W swoim przemówieniu Steward sprecyzował: „Umieściliśmy imiona na liście niezarejestrowanych firm zajmujących się kryptowalutami na początku tego miesiąca, wszystkie firmy zajmujące się bankomatami kryptograficznymi, a właśnie dodaliśmy do listy 29 dostawców portfeli depozytariuszy kryptowalut”.

Jak wcześniej informował The Block, firmy kryptograficzne w Wielkiej Brytanii od początku roku starają się spełnić wymogi zgodności w Wielkiej Brytanii. W istocie niezarejestrowana lista firm ma na celu ukaranie firm, które nie uzyskają rejestracji. Steward powiedział o roli FCA, że „nie regulujemy ani nie nadzorujemy działalności związanej z kryptowalutami, firmy te muszą być zarejestrowane w FCA i muszą przestrzegać przepisów dotyczących prania pieniędzy”.

Aktualna lista UCB FCA obejmuje 53 firmy. Co ciekawe, lista zawiera kilkanaście firm zarejestrowanych tylko pod dwoma adresami. 20-22 Wenlock Road, Londyn i Kemp House 152-160 City Road w Londynie były oficjalnym domem odpowiednio dziewięciu i pięciu firm kryptograficznych znajdujących się na liście FCA. Te adresy należą do dwóch firm tworzących korporacje, MadeSimple i Capital Office.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.theblockcrypto.com/linked/100223/uk-fca-bitcoin-atm-business-listAuthor: BitcoinSV.pl
CEO