Argo Blockchain uruchamia kopalnię używając „czystej energii”

Notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych operator wydobywający nagrody blokowe Argo Blockchain PLC (LSE: ARB) ogłosił, że współpracuje z DMG Blockchain Solutions z siedzibą w Kanadzie, aby uruchomić Terra Pool, rzekomo przyjazny dla środowiska basen wydobywczy BTC zasilany zrównoważoną, czystą energią. Zgodnie z warunkami umowy, pula początkowo będzie obejmować hashrate generowane „głównie” przez zasoby hydroelektryczne obu firm w ramach „zielonej” inicjatywy BTC.

Ta inicjatywa promuje przyspieszenie przejścia z konwencjonalnej energii na czystą energię przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu wydobywania waluty cyfrowej na środowisko. W oświadczeniu dyrektor generalny Argo, Peter Wall, powiedział: „Rozwiązanie problemu zmian klimatycznych jest priorytetem dla Argo, a współpraca z DMG w celu stworzenia pierwszej„ zielonej ”puli wydobywczej bitcoinów jest ważnym krokiem w kierunku ochrony naszej planety teraz i dla przyszłych pokoleń”. Dyrektor generalny DMG, Dan Reitzik, dodał: „Wierzymy, że jest to szansa na dalszy rozwój, ponieważ lepiej rozumiemy operacje przyjazne dla klimatu, jednocześnie integrując najnowsze i najbardziej innowacyjne technologie blockchain”.

Wydobywanie nagród BTC było zwykle intensywnym przedsięwzięciem, które powstrzymuje wiele tradycyjnych firm przed wejściem do tego sektora. Skarga, którą większość krytyków błędnie wskazuje jako źródło problemu, jest mechanizmem konsensusu opartego na dowodach pracy, który zasila większość publicznych łańcuchów bloków zamiast bardziej problematycznych i nieefektywnych małych bloków.

Zielona energia nie zawsze jest najtańszą formą energii. Górnicy z nagrodami blokowymi rutynowo poszukują najniższych możliwych stawek za energię elektryczną, co prowadzi do nadmiernego polegania na szkodliwych dla środowiska elektrowniach jądrowych i elektrowniach na paliwa kopalne zamiast odnawialnych źródeł energii. Wizja Bitcoin stworzona przez Satoshi Nakamoto ma potencjał, aby być największą technologią przyjazną dla środowiska, jaką kiedykolwiek opracowano.

Bitcoin SV jako technologia jest niesamowitym narzędziem do zmniejszania negatywnego wpływu technologii na środowisko. Procesory transakcji zużywają wystarczającą ilość energii, aby dodać transakcje swoich klientów do bloków w oparciu o umowy SLA (umowy dotyczące poziomu usług) i nie będą się przejmować ściganiem nagród blokowych, co robią górnicy haszowania. Bitcoin SV (BSV) to jedyny zielony publiczny łańcuch blokowy z ogromnymi mocami skalowania i zarządzania danymi, które są w stanie globalnie zapewnić efektywność energetyczną we wszystkich branżach.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/argo-blockchain-launching-new-clean-energy-mining-pool/Author: BitcoinSV.pl
CEO