SEC obciąża LBRY kosztami oferty tokenów, która zebrała 11 milionów dolarów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) obciąża platformę publikującą treści typu blockchain LBRY, Inc. za prowadzenie niezarejestrowanej oferty papierów wartościowych z aktywami cyfrowymi. Opłaty wynikają z oferty tokena 2016-2020, jak twierdzi SEC, zebrała 11 milionów dolarów dla firmy.

Opłaty są ostatnimi w toczących się regulacjach dotyczących sprzedaży tokenów podczas „szaleństwa ICO” w ciągu ostatnich kilku lat. Po tym, jak tworzenie tokenów blockchain stało się łatwo dostępne, tysiące projektów uruchomiono i sprzedano tokenów, rzekomo w celu finansowania budowy. SEC twierdzi, że wiele, jeśli nie większość z tych ofert tokenów stanowiły niezarejestrowane papiery wartościowe, w przypadku których inwestorzy z USA mogliby zasadnie oczekiwać zwrotu.

LBRY z siedzibą w New Hampshire, które opracowało platformę udostępniania wideo Odysee, sprzedało ponad 13 milionów swoich tokenów „LBRY Credit” (LBC) w ciągu tego czteroletniego okresu na dwóch internetowych platformach transakcyjnych. Otrzymał za sprzedaż BTC o wartości około 5 milionów dolarów. Odysee pozwala widzom „zarabiać kryptowalutę za oglądanie filmów” i ma duży wybór treści z dużą ilością aktywnych użytkowników. Tokeny LBC (nadal sprzedawane na CoinEx i Bittrex) są obecnie warte około 20 centów, po spadku z 28 centów w ciągu ostatnich 24 godzin. Zaraz po wprowadzeniu na rynek aktywa LBC były warte 1,60 USD (ich najwyższy w historii), a w dwóch innych punktach od tego czasu do stycznia 2018 r. Osiągnęły 0,86 USD i 1,29 USD.

Skarga SEC przeciwko LBRY

Zgodnie ze skargą SEC złożył również wcześniejszą ofertę sprzedaży LBC z obniżoną ceną bezpośrednio inwestorom instytucjonalnym – ale zdecydował się temu przeciwdziałać i zamiast tego wziął finansowanie inwestycyjne od inwestorów kapitału podwyższonego ryzyka. Firma twierdzi, że później sprzedała partie LBC funduszom inwestycyjnym i zatrzymała większość tokenów. LBRY rzekomo oświadczyło zarówno funduszom inwestycyjnym, jak i handlowcom detalicznym, że wartość ich tokenów wzrośnie wraz z rozwojem sieci LBRY.

Okoliczności te zdefiniowałyby tokeny jako papiery wartościowe, których LBRY nie zarejestrował jako takich w żadnym momencie, z naruszeniem sekcji 5 (a) i 5 (c) amerykańskiej ustawy o papierach wartościowych z 1933 roku. Zwraca się do sądu o nakazanie LBRY zaprzestania handlu aktywami LBC, „uwolnienia nieuczciwie uzyskanych zysków” i zapłacenia dodatkowej cywilnej kary pieniężnej.

Skarga SEC przeciwko LBRY

Zgodnie ze skargą SEC, również wcześniejszą ofertę sprzedaży LBC z obniżoną ceną inwestorom instytucjonalnym – ale zdecydował się temu przeciwdziałać zamiast tego wzięcia finansowania inwestycyjnego od kredytu podwyższonego ryzyka. Firma twierdzi, że sprzedała partie LBC funduszom inwestycyjnym i późniejszą zatrzymaną Tokenów.

LBRY oświadczyło, jak rzekuszom inwestycyjnym, jak i handlowcom detalicznym, że wartość ich tokenów wzrośnie wraz z nazwą sieci LBRY. Okoliczności te zdefiniowałyby tokeny jako papiery wartościowe, których LBRY nie zarejestrował jako takiego w każdym momencie, z naruszeniem sekcji 5 (a) i 5 (c) amerykańskiej ustawy o papierach wartości z 1933 roku. Zwraca się do sądu o nakazanie LBRY zaprzestania sprzedaży aktywami LBC, „uwolnienia nieuczciwie zaopatrzone w pożyczkę” i zapłacenia cywilnej kary pieniężnej.

W przeciwieństwie do wielu innych projektów opartych na tokenach z tego samego okresu, LBRY stworzył działający produkt, który istnieje do dziś. To, wraz z kampanią hashtagową #helplbrysavecrypto na Twitterze, sprawiło, że zyskał sympatię i wsparcie ze strony mediów społecznościowych blockchain.

Tokenizowany dyrektor generalny James Belding, którego protokół działa w sieci Bitcoin SV (BSV), nazwał udział LBRY w jego własnych tokenach „pre-mine” – nieco mniej sympatyczny termin w świecie blockchain, który stał się synonimem tokenów get – szybkie schematy, w których twórcy projektów zarabiają miliony (a nawet miliardy) dla siebie.

Wzrosty (i spadki) cen LBC w latach 2016-18 prawdopodobnie wynikały z manii spekulacyjnej, która spowodowała wzrost cen wszystkich aktywów cyfrowych, chociaż wielu, którzy kupili LBC na szczytach i nadal je utrzymują, byłby dziś dobrze pod wodą (aby być uczciwym, cena LBC wynosił zaledwie 0,01 USD w styczniu 2017 r. i 0,14 USD w październiku tego roku). Od grudnia 2020 roku nastąpił zarówno wzrost cen, jak i duży wzrost aktywności handlowej LBC.

Niezależnie od zysków, strat i kampanii online, stało się jasne, że SEC uważa wiele ofert tokenów blockchain za papiery wartościowe zgodnie ze swoimi zasadami. Jeśli ustali, że operatorzy projektów sugerowali, że inwestorzy uzyskają zwrot z zakupów tokenów, zamierza ścigać i karać operatorów, nawet jeśli ich działania miały miejsce wiele lat temu.

Z tego powodu ważne jest, aby wszyscy testujący lub tworzący zbywalne tokeny na platformach BSV byli świadomi tych przepisów i zdawali sobie sprawę, że wszelkie spekulacyjne wzrosty cen mogą pewnego dnia spowodować kontrolę ze strony władz. Branża BSV promuje odpowiedzialne podejście do tokenów, ale swoboda technologiczna w tworzeniu aktywów nadal ma konsekwencje, które powodują, że wielu je ignoruje.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/sec-charges-lbry-over-token-offering-that-raised-11-million/Author: BitcoinSV.pl
CEO