Chińskie banki otwierają się na aplikacje w postaci cyfrowego portfela juanów

Kilka dużych chińskich banków otworzyło aplikacje dla wybranych osób do aktywacji cyfrowych portfeli juanów, co jest interpretowane jako kolejny znak postępu we wdrażaniu cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w tym kraju. Według doniesień mediów stanowych sześć wiodących banków państwowych w kraju zaprasza użytkowników z Szanghaju i Pekinu, w przeciwieństwie do poprzednich prób, które były dostępne tylko na zaproszenie lub polegały na losowaniach w stylu loterii.

Posunięcie to jest postrzegane jako poszerzenie zakresu testów cyfrowej waluty po udanych pilotażach regionalnych w całym kraju. W ostatniej fazie portfele cyfrowe będą oferowane w Szanghaju przez banki, w tym Industrial and Commercial Bank of China, China Construction Bank, Agricultural Bank of China, Bank of China, Postal Savings Bank of China i Bank of Communications. Lokalne media podały, że co najmniej trzy banki komercyjne zaangażowane w ostatnią fazę zostaną otwarte również dla osób fizycznych w Pekinie.

Chociaż proces składania wniosków został otwarty dla publiczności, osoby fizyczne nadal muszą zostać zatwierdzone do rozprawy, aby wziąć w nim udział. Uczestnictwo jest potwierdzane wiadomością SMS wysłaną w ciągu 24 godzin od złożenia wniosku, która zawiera instrukcje, jak pobrać i aktywować cyfrowy portfel juanów. Aby wziąć udział, użytkownicy będą musieli podać swoje prawdziwe imiona i nazwiska, numery telefonów, adresy e-mail i dane identyfikacyjne, które zostaną przesłane za pomocą kodu QR.

Według urzędnika chińskiego banku pocztowego w Pekinie oczekuje się, że proces składania wniosków i wdrażania będzie przebiegał sprawniej, ponieważ więcej osób zapisuje się do udziału: „Chociaż kryteria składania wniosków nie uległy złagodzeniu, udostępniliśmy je opinii publicznej więc proces jest mniej restrykcyjny niż wcześniej. Ponieważ proces recenzji staje się cyfrowy, szybkość zatwierdzania wniosków będzie później znacznie szybsza ”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/chinese-banks-open-for-digital-yuan-wallet-applications/Author: BitcoinSV.pl
CEO