Visa rozlicza płatności w stablecoin USDC unikając Tethera ..

Visa rozlicza teraz płatności dokonane przez partnera Visa Crypto.com w stablecoinie USDC (na blockchainie ethereum). Jest to duży krok naprzód dla branży waluty cyfrowej i jest jednym z pierwszych przypadków, w których starsza instytucja finansowa korzysta z waluty cyfrowej w kluczowym aspekcie operacji – rozliczaniu płatności. „Fintechy z rodzimym kryptowalutą chcą partnerów, którzy rozumieją ich działalność i złożoność czynników kształtujących walutę cyfrową” – powiedział Jack Forestell, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. Produktów w firmie Visa. „Dzisiejsze ogłoszenie jest kamieniem milowym w naszej zdolności do zaspokojenia potrzeb fintechów zarządzających swoimi biznesami w stablecoinie lub kryptowalutach i jest tak naprawdę przedłużeniem tego, co robimy każdego dnia, bezpiecznie ułatwiając płatności we wszystkich różnych walutach na całym świecie. ”

Jak to działa

Osoby korzystające z karty Visa Crypto.com mogą teraz dokonać płatności w walucie cyfrowej, która jest następnie konwertowana na USDC i rozliczana na Visa erc-20 USDC. Proces rozliczania płatności w USDC jest znacznie mocniejszy niż rozliczeniowy Visa, który konwertuje walutę cyfrową na walutę fiducjarną przed wysłaniem przelewu do Visa na koniec w celu uregulowania płatności.

Visa wybrała Anchorage na depozytariusza cena cyfrowa, aby zakupić rozliczenie USDC. „Platforma Anchorage została celowo zbudowana dla instytucji takich jak Visa w celu tworzenia nowych produktów w kryptowalutach. Jesteśmy z Visa na każdym kroku od 2019 roku i jesteśmy niezmiernie zadowoleni, widząc, jak te pierwsze szyny płatności stablecoin ożywają dzięki interfejsom API Anchorage ”- powiedział Diogo Mónica, współzałożyciel i prezes Anchorage.

Przeszkody na horyzoncie

Integracja Visa z USDC jest pozytywna dla blockchain i przestrzeni cyfrowej waluty. Sygnalizuje, że starsze instytucje finansowe zwracają uwagę na obie branże i korzyści, które są w stanie zapewnić. Jednak Visa może wpaść w kłopoty podczas korzystania z ERC-20 USDC, ponieważ sieć Ethereum zyskuje na popularności i zyskuje więcej użytkowników, opłaty transakcyjne w sieci ethereum zwykle rosną, co sprawia, że wysyłanie USDC o wartości nawet 1 USD jest dość drogie.

Niezależnie od tego dobrze jest zobaczyć, jak Visa wkracza w świat technologii blockchain i odkrywa korzyści, jakie może zapewnić, jeśli chodzi o rozliczanie płatności. Chociaż Crypto.com jest obecnie jedynym partnerem Visa rozliczającym płatności w USDC, Visa twierdzi, że planuje zaoferować opcję rozliczenia USDC większej liczbie swoich partnerów jeszcze w tym roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/visa-settles-payments-in-usdc-stablecoin/Author: BitcoinSV.pl
CEO