Hut 8 87% wzrost dochodu #mining

Jeden z największych kanadyjskich górników z nagrodami blokowymi opublikował wyniki fiskalne za rok 2020, ujawniając, że miał najlepszy jak dotąd rok. Hut 8 (TSX: HUT | OTCQX: HUTMF) zanotował 87% wzrost zysku netto rok do roku, przy wzroście kapitału obrotowego o 246%. Pomimo niemal podwojenia dochodu netto, firma odnotowała spadek całkowitych przychodów z 82 mln USD w 2019 r. Do 40,7 mln USD w 2020 r. Firma przypisała to spadkowi o połowę BTC i pandemii COVID-19. Jednak kapitał obrotowy wzrósł o 246% do 75,7 mln USD w dniu 31 grudnia 2020 r., W porównaniu z 21,9 mln USD rok wcześniej.

Komentując wyniki finansowe, CEO Jaime Leverton powiedział: „Teraz, dzięki nowemu zespołowi kierowniczemu, zwiększonej dywersyfikacji przychodów i jednej z największych ilości zainstalowanej mocy aktywnie wydobywającej w obecnym okresie wysoce dochodowej ekonomii górniczej, jestem niesamowicie optymistyczny co do Hut Perspektywy 8 na przyszłość ”.

Wyniki finansowe pojawiają się w czasie, gdy firma zainwestowała 30 milionów dolarów w nowe jednostki przetwarzania graficznego Nvidii, nagradzane za bloki. Znane jako „procesory wydobywające kryptowaluty” (CMP), nowe procesory GPU są próbą firmy Nvidia, której celem jest powstrzymanie górników nagród przed pochłanianiem zwykłych procesorów graficznych, na których polegają gracze. W ostatnim czasie Nvidia spotkała się z skargami entuzjastów gier z powodu niedoboru zasobów GPU.

Dzięki nowym procesorom graficznym Hut 8 zamierza zdywersyfikować działalność od wydobywania jednego spekulacyjnego składnika aktywów bez użyteczności w BTC do wydobywania innego aktywa, którego absurdalnie wysokie opłaty uniemożliwiły wykorzystanie w prawdziwym życiu – Ethereum. Ta ostatnia niedawno wyruszyła w podróż do bycia siecią opartą na dowodzie stawki – która nadal nie jest skalowalna – nie zastanawiając się, czy teraz mieści się ona w definicji bezpieczeństwa ustalonej przez amerykańskie organy regulacyjne.

Hut 8, który jest notowany na giełdzie w Toronto, szczyci się tym, że jest spółką publiczną z największą ilością samodzielnie wydobywanych BTC w swoim bilansie. Dyrektor generalny Leverton odnotował, jak duże jest to osiągnięcie, biorąc pod uwagę trudną roczną nagrodę dla górników w 2020 roku.

Holding BTC działał dobrze dla firmy w zeszłym roku, ponieważ BTC bije nowe rekordy cenowe co drugi tydzień. Wynika to z kilku czynników, w tym kilku instytucjonalnych nabywców, którzy przejmują rynek – takich jak Tesla – oraz odrodzenia się FOMO na rynku walut cyfrowych. Jednak, tak jak zawsze, FOMO zniknie.

Waluty cyfrowe, które nie mają żadnej użyteczności, na czele z BTC i Ether, po raz kolejny upadną, tak jak po rajdzie w 2017 roku. Jedynymi ocalałymi będą waluty cyfrowe, które można skalować dla mas, które przetwarzają transakcje po bardzo niskich kosztach, zasilają mikro- i nanotransakcje, które mają dobrze prosperujący ekosystem codziennych użytkowników z transakcjami w czasie rzeczywistym – to znaczy tylko BSV.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/hut-8-reports-87-rise-in-net-income-as-it-diversifies-mining-portfolio/Author: BitcoinSV.pl
CEO