Departament Sprawiedliwości USA oskarża influancera o oszustwo

Amerykański Departament Sprawiedliwości oskarżył popularnego influencera w mediach społecznościowych o oszustwo związane z oszustwem związanym z cyfrową walutą o wartości 2,5 miliona dolarów. Znany jako Jay Mazini na swoich profilach w mediach społecznościowych, influencer rzekomo twierdził, że kupuje waluty cyfrowe po zawyżonych cenach, ale nigdy nie zapłacił swoim ofiarom obiecanych pieniędzy.

Mazini, którego prawdziwe nazwisko to Jegara Igbara, jest znany z prezentowania swojego krzykliwego stylu życia na Instagramie i Twitterze oraz publikowania filmów, w których dawałby losowym ludziom pieniądze „aby pomóc im przetrwać pandemię”. W jednym z filmów Manzini połączył siły z raperem 50 Centem, aby przekazać 30 000 dolarów pracownikom Burger King w Queens w Nowym Jorku. Władze jednak oskarżyły Maziniego o oszustwo bankowe w związku z oszustwem związanym z cyfrową walutą, w którym nakłonił swoje ofiary do wysłania mu BTC, ale nie spłacił ich, zgodnie ze skargą DoJ złożoną w sądzie w Brooklynie. „Jak utrzymujemy, osobowość Igbary w mediach społecznościowych posłużyła jako tło dla nakłonienia ofiar do sprzedania mu swoich Bitcoinów po atrakcyjnych, ale zawyżonych wartościach. Nie było nic filantropijnego w transakcjach Bitcoin, które Igbara przeprowadzał ze swoimi ofiarami ”- powiedział William Sweeney, zastępca dyrektora FBI. Władze podały, że od stycznia 2021 r. Mazini będzie twierdzić, że kupuje BTC po zawyżonych cenach w mediach społecznościowych.

W jednym konkretnym przypadku podejrzany powiedział swoim zwolennikom, że kupił BTC za 52 000 USD, podczas gdy był on wymieniany za 47 000 USD. Twierdził w mediach społecznościowych, że dzieje się tak, ponieważ tradycyjne giełdy ograniczały ilość BTC, które mógł kupić.

Gdy ofiara wysłała mu BTC, dostarczył zrzut ekranu swojego żądania przelewu do banku, twierdząc, że zainicjował transfer środków. Jednak to wszystko było podstępem i kilka ofiar nigdy nie otrzymało tych pieniędzy. Zgodnie z DoJ w niektórych przypadkach Mazini nigdy nie miał środków na swoim koncie bankowym, aby kupić BTC. Jeśli zostanie skazany, Mazini grozi do 20 lat więzienia. Kierownik IRS, Jonathan Larsen, wezwał do zachowania ostrożności w kontaktach z kupującymi walutę cyfrową online, zwłaszcza w mediach społecznościowych. „Kupujący uważaj przy zakupie Bitcoina lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ten oskarżony rzekomo wykorzystał swoją popularność w Internecie, aby oszukać osoby starające się wymienić Bitcoin na gotówkę powyżej wartości rynkowej. Zawsze miej się na baczności i nie padnij ofiarą tych schematów kryptowalut ”- stwierdził.

Autor : Bitup

Źródło : https://coingeek.com/doj-charges-instagram-personality-in-2-5m-digital-currency-fraud/Author: bitup BSV