Startup Blockchain Blockcap wprowadza agresywne plany rozwoju

Blockcap, dość niedawne wejście do sektora wydobywania nagród blokowych, przewiduje, że do czwartego kwartału 2021 r. Zostanie wdrożonych ponad 40000 górników ASIC, według doniesień internetowych. Jego celem jest uzyskanie około 3,5 eksahashów na sekundę (EH / s) do końca roku, gdy wszystkie maszyny górnicze zostaną dostarczone i będą gotowe do pracy. Ten ambitny cel odpowiada w przybliżeniu 2% obecnie łącznego hashrate BTC wynoszącego 171,3 EH / s. Blockcap wcześniej zgłosił, że już wydobywa około sześciu tokenów BTC każdego dnia przy 0,95 exahash na sekundę (EH / s) mocy obliczeniowej na swoich istniejących maszynach.

Dwóch weteranów Core Scientific założyło górnika z nagrodami blokowymi w grudniu 2020 roku. Twierdzili, że połączyli aktywa pięciu istniejących firm wydobywczych, aby tak szybko uruchomić. Ta północnoamerykańska firma początkowo wprowadziła na rynek około 13000 Antminer S19 oraz 500 zmodernizowanych S17. W połowie lutego Blockcap dodał do swojego inwentarza kolejne 10000 S19. Nadal wydaje na sprzęt. Na początku marca poinformował o zawarciu umowy zakupu 8400 samolotów AvalonMiner 1246 nowej generacji od firmy Canaan.

W zeszłym tygodniu poinformowano, że Blockcap kupił kolejne 12 000 zestawów Antminer S19. Netizen i eksperci branżowi oszacowali, że ten ostatni zakup kosztował ponad 33 miliony dolarów. Ogólnie rzecz biorąc, Blockcap uważa, że ​​jego zapasy sprzętu do wydobywania blockchain byłyby wycenione na 270 milionów dolarów na rynkach wtórnych. Wcześniej w komunikacie medialnym Darin Feinsten, prezes Blockcap, oświadczył, że firma zamierza wzmocnić siłę haszowania w Stanach Zjednoczonych: „Dzięki temu najnowszemu przejęciu sprzętu podwajamy naszą misję zostania światowym liderem w wydobywaniu bitcoinów i inne zasoby cyfrowe.

Zmierzamy w szybkim tempie, aby Stany Zjednoczone stały się globalnym graczem w tej coraz bardziej strategicznej branży ”. Niewiele szczegółów jest obecnie dostępnych, kiedy nowy sprzęt zostanie wysłany i zainstalowany. Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia tego celu na koniec roku.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/blockchain-startup-blockcap-rolls-out-aggressive-growth-plans/Author: BitcoinSV.pl
CEO