Pakistan planuje kopanie kryptowalut

Prowincja w Pakistanie zamierza wydobywać nagrody blokowe. Khyber Pakhtunkhwa niedawno powołał komitet zajmujący się walutami cyfrowymi i w ramach jednej ze swoich pierwszych akcji przeniósł się do założenia dwóch farm wydobywczych. Posunięcie to ma miejsce pomimo istnienia oficjalnego zakazu przez rząd Pakistanu dotyczącego walut cyfrowych. Według Zia Ullaha Bangasha, doradcy rządu prowincji ds. Technologii i nauki, do rządu Khybera Pakhtunkhwy zwróciło się kilka podmiotów, które chciały założyć w prowincji farmy górnicze z nagrodami blokowymi. „Ludzie już zwracali się do nas o inwestycje i chcemy, aby przyjechali do Khyber Pakhtunkhwa, zarobili trochę pieniędzy i sprawili, że prowincja również na tym zarobi” – powiedział Reuterowi.

Jednak rząd nie będzie stać z boku i utworzy własne farmy wydobywcze. Według Bangash, pomimo oficjalnego zakazu, kwitną wydobywanie nagród blokowych i handel walutami cyfrowymi. „To tak naprawdę tylko nasz rząd nie uczestniczy w tej chwili, ludzie w całym Pakistanie już nad tym pracują, albo wydobywają, albo handlują kryptowalutami i zarabiają na tym” – skomentował.

Oprócz służenia jako dodatkowe źródło dochodów dla rządu prowincji, Bangash wierzy, że pozwoli to rządowi na lepszy nadzór nad branżą. „Mamy nadzieję przenieść to na poziom rządowy, aby można było kontrolować rzeczy i zapobiegać oszustwom internetowym lub innym oszustwom” – powiedział. Khyber Pakhtunkhwa niedawno powołał Komitet Doradczy KP Crypto, pierwszy tego rodzaju w Pakistanie, który ma doradzać rządowi w zakresie walut cyfrowych. Jak ujawnił Bangash na Twitterze, komitet spotkał się po raz pierwszy w zeszłym tygodniu.

„Pierwsze posiedzenie komitetu doradczego ds. Kopania kryptowalut i kryptowalut w KP zebrało się w środę, aby przejrzeć i omówić niezbędne kroki w celu uregulowania, zalegalizowania i niezbędnych przepisów” – powiedział lokalnemu serwisowi informacyjnemu.

Komisja dokonała również podziału różnych sektorów, na których musiała się skupić, tworząc dla każdego podkomisję. Jeden z nich, komitet ds. Blockchain, „przeanalizuje różne kwestie techniczne. Zakres obejmuje przegląd wykorzystania tej technologii w różnych departamentach rządowych. ” „Pogoda w KP sprzyja wydobywaniu kryptowalut. KP ma niezliczone możliwości w zakresie energii wodnej, a wszystkie te obiekty są niezbędne do wydobywania kryptowalut ”- zauważył.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/pakistan-province-build-block-reward-mining-farms/Author: BitcoinSV.pl
CEO