Greenidge łączy się z Support.com #Mining

Górnik nagród blokowych Greenidge Generation Holdings, spółka matka Greenidge z północnej części stanu Nowy Jork, ogłosiła, że ​​zamierza wejść na giełdę Nasdaq w drodze fuzji. Firma niedawno ujawniła szczegóły dotyczące planowanego planu fuzji, stwierdzając, że podpisała ostateczną umowę o połączeniu w ramach umowy typu “ stock for stock ” z notowanym na Nasdaq klientem i dostawcą wsparcia technicznego Support.com (Nasdaq: SPRT).

Transakcja nadal podlega zatwierdzeniu przez akcjonariusza tego ostatniego i innych warunków zamknięcia. Greenidge prowadzi w Stanach Zjednoczonych cyfrową farmę wydobywczą, zasilaną przez własną elektrownię gazową. Zakład przeznacza 19 megawatów ze swoich 106 megawatów na wydobycie BTC. Greenidge spodziewał się, że do końca drugiego kwartału 2021 r. Alokacja wzrośnie ponad dwukrotnie do 41 megawatów, a następnie do końca 2022 r. Do 85 megawatów.

Greenidge oświadczyła, że ​​będzie jedyną notowaną na giełdzie amerykańską spółką prowadzącą pionowo zintegrowaną elektrownię i operację wydobywania waluty cyfrowej. Planuje powtórzyć ten model biznesowy w innych elektrowniach, aby osiągnąć oczekiwane 500 megawatów mocy wydobywczej do 2025 roku. Firma spodziewa się, że do końca drugiego kwartału 2021 r. Wytworzy hashrate 1,1 eksahasza na sekundę („EH / s”), a następnie przeskaluje do 2,6 EH / s do końca roku 2022.

Greenidge poinformował również, że wydobywa 1186 tokenów BTC w ciągu ostatnich 12 miesięcy kosztem około 2869 USD za BTC. Prognozuje, że EBITDA przekroczy 50 mln USD na 2021 r., A następnie zwiększy EBITDA do 160 mln USD do czwartego kwartału 2022 r. Dyrektor generalny Greenidge, Jeff Kirt, stwierdził: „Ta fuzja jest ważnym kolejnym krokiem dla Greenidge, ponieważ opieramy się na naszej istniejącej, zintegrowanej i sprawdzonej platformie do wydobywania bitcoinów i generowania niedrogiej energii o niższej emisji dwutlenku węgla”. Lance Rosenzweig, prezes i dyrektor generalny Support.com, dodał: „Ponieważ Greenidge stara się skalować i wykorzystywać nowe możliwości rozwoju, jesteśmy ich idealnym partnerem. Ponadto transakcja stanowi znaczącą propozycję wartości dla naszych akcjonariuszy, zapewniając im zwiększoną płynność i możliwość uczestniczenia we wzroście tego, co naszym zdaniem będzie odnoszącym sukcesy konkurentem w szybko rozwijającej się krajowej przestrzeni wydobycia bitcoinów.

Po sfinalizowaniu transakcji Support.com stanie się spółką zależną w całości należącą do Greenidge. Obecni akcjonariusze i posiadacze opcji Support.com będą łącznie posiadać około 8% pozostających w obrocie akcji zwykłych klasy A firmy Greenidge. Umowa o połączeniu wskazuje, że Greenidge zapłaci około 5% swoich akcji zwykłych akcjonariuszom Support.com w zamian za działalność Support.com i inne aktywa.

Zapłaci około 3% w stosunku do szacowanych 33 milionów dolarów gotówki, które mają znaleźć się w bilansie Support.com w momencie zamknięcia, co ma nastąpić w trzecim kwartale tego roku. Oczekują, że połączona firma będzie mieć łączną gotówkę netto w wysokości co najmniej 70 milionów dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/greenidge-to-go-public-via-merger-with-support-com/Author: BitcoinSV.pl
CEO