Policja twierdzi, że liczba oszustw związanych z cyfrową walutą w Kanadzie wzrosła o 400%

Policja podała, że ​​oszustwa związane z cyfrową walutą w Kanadzie wzrosły w ciągu ostatnich czterech lat. Według Royal Canadian Mounted Police (RCMP) tego rodzaju oszustwa wzrosły o 400% w ciągu ostatnich czterech lat. Kanadyjski przemysł walut cyfrowych rozwija się w ostatnich latach. Pomimo upadku giełdy QuadrigaCX w kontrowersyjnych okolicznościach, Kanadyjczycy nadal przyjmują waluty cyfrowe, a badania pokazują, że trzech na czterech Kanadyjczyków wie, czym jest Bitcoin.

Wraz z szybkim przyjęciem nastąpił niefortunny wzrost oszustw związanych z walutami cyfrowymi. Kris Clark, funkcjonariusz RCMP ds. Przestępczości zorganizowanej, powiedział lokalnemu serwisowi Global News: „Oszustwa związane z kryptowalutami rosną dramatycznie w Kanadzie, z różnicą ponad 400 procent między 2017 a 2020 rokiem”. Dodał: „Kanadyjczycy stracili prawie 11 milionów dolarów (8,7 miliona dolarów) w wyniku samych oszustw związanych z cyfrową walutą w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2020 roku”.

Oszustwa związane z walutą cyfrową zmieniały się na przestrzeni lat, od tych wymierzonych w chciwość ofiar, takich jak oszustwa typu „podwójne pieniądze”, po te wymierzone w zastraszanie, na przykład wymuszenia. W ostatnim czasie oszuści celowali w samotne ofiary, udając, że są nimi romantycznie zainteresowani, zanim zwabiają je do wysyłania cyfrowych walut. W Vancouver władze podały, że lokalni mieszkańcy stracili 2 miliony dolarów na oszustwach związanych z cyfrową walutą w ciągu jednego tygodnia na początku tego miesiąca.

Według Departamentu Policji w Vancouver liczba takich oszustw wzrosła w tym roku trzykrotnie. Rzeczniczka departamentu, Tania Visintin, skomentowała: „Predators często wykorzystują dwie potężne ludzkie emocje – chciwość i miłość. Ofiary są zazwyczaj wabione myślą, że będą częścią okazji do zarobienia pieniędzy lub w innych przypadkach wyświadczą przyjacielowi lub romantyczną przysługę ”. Według CTV, oszustwa związane z wymuszeniami szybko rosną w Kanadzie. W 2020 roku Kanadyjczycy stracili 10 milionów dolarów na tych oszustwach.

Chociaż waluty cyfrowe nie były zaangażowane we wszystkie te oszustwa, stanowiły znaczny procent płatności okupu. „Będzie istnieć jakieś zagrożenie z natury lub charakter przymusu i zostaną poproszeni o zapłatę przez Bitcoin. Widzimy to właśnie w przypadku tych oszustw ”- stwierdził Jeff Thomson, śledczy RCMP. Regulacje dotyczące waluty cyfrowej będą kluczem do powstrzymania szerzącej się przestępczości. Jak donosi CoinGeek, większość jurysdykcji wprowadziła nowe przepisy regulujące branżę, starając się wykorzenić oszustów z branży, która staje się groźna na całym świecie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/digital-currency-fraud-in-canada-up-400-police-say/Author: BitcoinSV.pl
CEO