Jack Liu: NFT, tworzenie Haste i tokenizowanie

Nowy produkt RelayX, RelayX Exchange, zapowiadany jako pierwsza w pełni zdecentralizowana giełda Bitcoin, w zeszłym tygodniu zaczął oferować transakcje na pierwszym tokenie – Shua (stworzonym i nazwanym na cześć programisty Bitcoin SV Joshua Henslee). Ale to niewymienialne tokeny, NFT, były w wiadomościach, a założyciel RelayX, Jack Liu, jest optymistyczny, jeśli chodzi o ich perspektywy – choć nie tylko dla spekulantów. „Nie chodzi o to, że token będzie coraz droższy” – zapewnia Jack. „Chodzi o niezmienny sposób uzyskiwania pochodzenia – śledzenia, przemieszczania i wymiany przedmiotu, który moim zdaniem może być supermocny dla wszystkich przedmiotów na planecie”.

Możliwości NFT są prawie niewyobrażalne: „istnieje miliard fizycznych rzeczy, ale jak dotąd tylko kilka stało się NFT” – podkreśla. „Na dużą skalę każdy kawałek materii na całym świecie, jak wspomina Craig Wright, nawet ziarenko piasku może być reprezentowany na łańcuchu bloków”. Jack mówił o tym tygodniu w odcinku CoinGeek Conversations. Przyznał, że nie był klientem klipu wideo NFTs oferowanego przez NBA Top Shot, mimo że jest wielkim fanem koszykówki. Ale nie chciał, żeby ktokolwiek pomyślał, że dzieje się tak z powodu braku wiary w ich potencjał: „Nie jestem sceptykiem. Osobiście fascynują mnie NFT. ” Po prostu nie jest kolekcjonerem. „Bardzo cenię sztukę i artystów, ale nie skupiam się na posiadaniu dzieła” – powiedział Liu, dodając, że RelayX wkrótce utworzy rynek dla NFT. Zupełnie nowe spojrzenie na NFT pojawiło się, gdy gospodarz Charles Miller zasugerował, że NFT może być długoterminową alternatywą dla otrzymywania skarpetek jako prezentu bożonarodzeniowego. Jack hipotetycznie wyjaśnił, że gdzieś w przyszłości Charles może być w stanie sprzedać NFT, który był reprezentatywnym symbolem skarpet.

Albo że NFT może upoważniać posiadacza do wymiany skarpetek na nowe z czasem – bardziej jak subskrypcja niż jednorazowy prezent. Ale wracając do wymiennych tokenów, w tej chwili jest tylko jeden, Shua, dostępny na giełdzie RelayX – w pełni zdecentralizowana wymiana typu end-to-end, która obejmuje księgę zamówień onchain, skrypt blokujący i rozliczenie. „Myśleliśmy, że to dobry znak do wynurzenia, ma wielu użytkowników i działa zarówno w sieci Run, jak i w sieci Money Button” – wyjaśnił Jack. „To dobry sposób na przetestowanie DEX, zanim uwolnimy więcej tokenów”. Jack powiedział, że jego zespół będzie wystawiał więcej tokenów na RelayX i Run, przekraczając liczbę już dostępną w Money Button.

Przewiduje, że nastąpi eksplozja żetonów, które będą wymienne, użyteczne i wymienialne. Inwestycyjne ramię Jacka, Output Capital, wspiera Haste, aplikację BSV do gier. Jack mówi, że decyzja o zainwestowaniu była spowodowana dużą liczbą transakcji, jakie miał już startup. „To dość oczywiste, że ten rodzaj aplikacji i platformy ma tak wielu użytkowników, jest tak łatwy w użyciu i można powiązać transakcyjny łańcuch bloków z nagrodami”. Jeśli chodzi o wydawanie własnych tokenów przez Haste i innych, wyjaśnia Jack, jest to nowy sposób motywowania. „Gracze otrzymują token, a programiści, którzy tworzą nowe gry na platformie, zarabiają na Haste”.

Jack chce, aby społeczność promowała platformę za pomocą tokenów. „Tokeny pomagają uruchomić efekt sieciowy w taki sam sposób, w jaki mogłoby to zrobić reklamy na Facebooku i Twitterze… ale kosztują dużo pieniędzy i wymagają pozyskiwania funduszy VC”. Jack wspomina o HandCash i jego nadziejach, że ostatecznie wesprze Haste i inne tokeny. Idealnie, chciałby, aby oba portfele były interoperacyjne. „Moim celem jest rozwijanie Bitcoina, a nie tylko rozwijanie Relay i osłabianie całego ekosystemu. Rośniemy razem ”. Jeśli chodzi o przyszłość RelayX, Jack stara się jeszcze bardziej ulepszyć portfel, aby mógł lepiej działać dla tokenów i innych aplikacji. „Opowiadaliśmy się za właściwym rodzajem wartości, przynajmniej naszym zdaniem, tego, co Bitcoin może zrobić, a jest to wzmocnienie pozycji jednostki, zmniejszająca się ekonomia tarcia i danie ludziom więcej możliwości współpracy z innymi”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/jack-liu-nfts-making-haste-and-tokenizing-socks-video/Author: BitcoinSV.pl
CEO