DEX na Bitcoin = wymiana P2P

11 marca RelayX uruchomił „pierwszą w pełni zdecentralizowaną, otwartą, pozbawioną zaufania księgę zamówień DeFi DEX”. Chociaż jest to mnóstwo typowego żargonu kryptograficznego, produkt ten można podsumować jako zwykły rynek peer-to-peer. Jak można było przewidzieć, dr Craig Wright, który był krytyczny wobec koncepcji DEX, odpowiedział w sposób, w jaki tylko on może:

Screenshot from Twetch
https://cimg.twetch.com/dogefiles/b7a/7f4/d136279eb3954a3e388c7538a653ddee4567274954b25e15bc0b895932

Dr Wright ma rację co do tego, że giełda, która ułatwia takie zachowanie, jest odpowiedzialna, ponieważ jest front-endem obsługującym transakcje. Chodzi mi o to, że gdyby RelayX został usunięty, transakcje nadal można składać i realizować w ten sposób peer-to-peer. W rzeczywistości, ze względu na użycie skryptu Bitcoin do blokowania tokenów i satoshi, jeśli ktoś wie, jak transmitować transakcję do sieci za pomocą rozwiązania, może odblokować tokeny, płacąc sprzedawcy żądaną ilość monet.

Screenshot from RelayX
https://relayx.com/market/REX1

Powyżej zamówienie złożone na giełdzie RelayX, poniżej metadane w transakcji określające szczegóły zamówienia.

Metadata transaction
https://whatsonchain.com/tx/c27b26c8bc208aea5ba2334d559519468978f2545fe959a6e8ab4fa8b3de8058

Można sprawdzić pole „satoshi”, które odpowiada żądanej cenie oraz całkowitą liczbę tokenów 1,000000 (z uwzględnieniem miejsc po przecinku). Inne wyjście zawiera niestandardowy skrypt blokujący zbudowany przy użyciu sCrypt, który weryfikuje transakcję wydatków i płaci sprzedającemu kwotę satoshi powyżej. Niestandardowy skrypt blokujący:

Custom locking script
https://whatsonchain.com/tx/c27b26c8bc208aea5ba2334d559519468978f2545fe959a6e8ab4fa8b3de8058

Powstaje pytanie, kto staje się odpowiedzialny, jeśli dwie strony wypełniają między sobą zamówienia w ten sposób bez tak zwanej „zdecentralizowanej wymiany”? Czy sędzia musi być obecny, gdy właściciel domu sprzedaje za gotówkę śmieci z garażu?

Biorąc pod uwagę, że ta innowacja jest możliwa dzięki Bitcoin Script, taki wyczyn jest możliwy od 2009 r. Tytuł białej księgi to „Elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer” i wydaje się, że to właśnie takie działanie. Ostatecznie to dwie osoby dokonujące transakcji muszą odpowiadać za siebie za pomocą wszelkich przepisów ustawowych, wykonawczych lub podatków wymaganych w ich odpowiednich jurysdykcjach. Egzekwowanie tych zasad jest uzależnione od ekonomii pod względem zasobów, jak większość rzeczy w życiu, więc nie rozumiem, dlaczego decydując się zapłacić innej osobie 1 dolara za coś, co uznają za wartościowe, koniecznie czyni z nich przestępcę.

Ponadto, biorąc pod uwagę nonszalancką reakcję nowojorskiego Prokuratora Generalnego na bezkarne fałszowanie dolara, nakazującą grzywnę w wysokości 0,006% dla największego ICO w historii i policzek 6,5 miliona dolarów w nadgarstek za oszustwa i handel praniem, nie jestem pewien, dlaczego liderzy przestrzeń BSV nadal wywołuje strach i zniechęca przedsiębiorców do wprowadzania innowacji pod groźbą gnicia w więzieniu za to. Jakby BSV mieli luksus krytykowania tego, jak zachodzi skala, biorąc pod uwagę, że nadal traci ona pozycję we względnej i całkowitej liczbie transakcji na rzecz innych sieci.

Historical chart of different digital currencies
https://bitinfocharts.com/comparison/transactions-btc-eth-bch-bsv.html#3m

Żeby było jasne, nie jest to sugestia dotycząca łamania prawa, unikania podatków czy ignorowania przepisów. Opowiadam się za odpowiedzialnością osobistą i korporacyjną w tych sprawach wśród stron zaangażowanych w transakcję. Jeśli chodzi o każdego, kto myśli, że może mieć coś do powiedzenia w kwestii ważności lub legalności, to nie jest to ich cholerny interes.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/dex-on-bitcoin-p2p-exchange/Author: BitcoinSV.pl
CEO