Chińska firma ICT kupuje nowe koparki

Zhongjia Bochuang, spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Shenzhen, wyceniana na około 900 milionów dolarów w oparciu o jej kapitalizację rynkową, zdecydowała się zwiększyć swoją inwestycję w sektor wydobycia waluty cyfrowej. Firma ogłosiła plany zakupu wartych miliony milionów dolarów specjalistycznych maszyn górniczych ASIC od producenta sprzętu MicroBT.

Założona w 1997 roku ZJBC jest jedną z najstarszych i największych firm ICT w Chinach. Jej główna działalność koncentruje się na sztucznej inteligencji i możliwościach komunikacji w chmurze. Prezes ZJBC, Wu Ying, jest podobno wczesnym inwestorem w MicroBT od 2019 roku za pośrednictwem swojego funduszu inwestycyjnego. Seria wydobywcza MicroBT Whatsminer ASIC odnotowała ostatnio zwiększony popyt dzięki Whatsminer M30S ++ (112TH / s) firmy, który jest jednym z najlepiej działających układów ASIC na rynku.

W oświadczeniu firma podała, że ​​planuje wydać do 1 miliarda juanów, czyli około 155 milionów dolarów, na platformy wydobywcze WhatsMiner ASIC firmy MicroBT w ciągu najbliższych dwóch lat. W ramach partnerstwa strategicznego MicroBT uzgodniło, że będzie traktować priorytetowo sprzęt ZJBC. I odwrotnie, ZJBC będzie traktować priorytetowo sprzęt MicroBT podczas dokonywania zakupów. „W pierwszym roku skala będzie wynosić nie mniej niż 20 000 sztuk, przy czym pierwsza partia ma zostać dostarczona do maja 2021 r. Z nie mniej niż 2 000 sztuk” – powiedział ZJBC. Ambitny plan ZJBC również nie jest całkowicie zaskakujący, biorąc pod uwagę istniejącą inwestycję w dziedzinie wydobycia blockchain.

Spółka zależna ZJBC, Changshi Telecommunication, będąca w całości własnością ZJBC, była zaangażowana w budowę i utrzymanie farm wydobywczych typu blockchain w Syczuanie. Obie strony zgodziły się również stworzyć system komunikacji na wysokim szczeblu oraz zorganizować dyskusje i seminaria, aby zapewnić płynną współpracę. W przyszłości obie strony zgodziły się współpracować w celu opracowania aplikacji branżowych w zakresie sztucznej inteligencji, przetwarzania brzegowego, mikrostacji bazowych 5G i technologii blockchain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://coingeek.com/chinese-ict-firm-splurges-blockchain-mining-hardware/Author: BitcoinSV.pl
CEO